Bydlím, bydlíš, bydlíme

Tuningová scéna v Karviné, Bohumíně, Havířově a okolí

Moderátor: Dave0401

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tiger.s
Příspěvky: 2575
Registrován: 17 lis 2005 11:44
Bydliště: Téměř Pilsen :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Tiger.s »

Spodní patro mám komplet dlažbu plus přez to pár běhounů a horní patro mám plovoučku s nějakou spešl folií pod ní a topí to velice dobře i přez to lamino. 8)
89´Corsa A Sport (motor nebudu psát :D )
01´Movano Combi SU8
00´Astra G Van x17dtl
00´Astra G Caravan Y20DTH Elegance
Ex:Škoda Rapid 90hp,Opel Tigra 115hp,Opel Tigra 186hp,vw golf ,Opel Corsa A,Opel Corsa B 17?hp+,Felicia Pick-up

Uživatelský avatar
barry
Příspěvky: 7439
Registrován: 07 srp 2005 15:27
Bydliště: Karviná

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od barry »

Ozzy hlavně ne dřevo...lamino a dlažba je šupr ale pokud si ze zásady proti dlažbě tak je asi jasno ;-)
VW Passat Variant Tdi
Suzuki Swišť GTi
Autoúvěry od 6%
Zprostředkování prodeje lehkých užitkových i nákladních aut IVECO a tereních Nissanů

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

Vítám tě ozzy, tebe už sem tu dlouho neviděl. Já po zkušenostech, kdy máme v kuchyni dlažbu a v obýváku plovoučku, bych šel určitě do dlažby, jak se to nahřeje od podlahovky, tak je to úplně o něčem jiném oproti laminu. Jak barry píše, určitě bych nedával dřevěnou plovoučku, přeci jen je to už dost velký izolant. A do kuchyně bych zas plovoučku moc nechtěl, občas něco vyliješ, vysypeš, i na vytírání je mi dlažba tak nějak sympatičtější 8) Ale možná už sou v dnešní době nějaké jiné materiály jakože nějaké marmolea nebo něco a třeba to je ještě lepší, ale s tím nemám zkušenosti.
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

luke: jj, mám barák kostku dole 40m2 nahoře to samé, uprostřed schodiště takže teplo jde nahoru v pohodě 8) , a ta toshiba co mám já stála přes 40tis :wink: , takže topí solidně, jak bude odečet hodím Vám tu tabulku od čezu z e-aplikace ohledně spotřeby v rozmezí 3 let 8)

tiger: když bylo kolem 10C spotřebovalo to opravdu 4-5kw , jde o to, že ta má ma v sobě inverter, to znamená že jede na plný výkon při zapnutí, jakmile je chladivo nahřáto už jen udržuje jeho teplotu a tím pádem šetří až 50% energie oproti jiným jednotkám bez inverteru, navíc jakmile teplota uvnitř dosáhla 24C tak se to samo vypína, fachčilo to i pří -18, ale tep.ztráty baráku byly takové, že nešlo vytopit na více jak 19C , při -20 co byly asi cca 3 dny jsem zapl elektro kotel a bylo :wink: , při mrazech to vzalo cca 20-25kw za den (10kw el. Dakon bere cca 100kw), teď kolem nuly to bere cca 15-17kw, záleží na vlhkosti a podle toho jak často se rozmrazuje. TČ vzduch voda jsem neřešil, na můj barák zbytečnost, mám to obehnané 10cm izolací, podlahy v 1patře 10cm rockwoolem a střechu 20cm rockwoolem, okna 3sklo 5 komor myslim, aktuálně mám na hodinách 5000kw od loňského odečtu v květnu, to máš 15.000kč, z toho bojler mi bere 8kw za den (letos chci investovat do 3průtokačů a 1 sprchového, měla by být úspora cca 40% oproti bojleru), tak si spočítej co mi vzala ta Toshiba, a to jsem v létě chladil barák na 20 8)

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

sousedé chodí, nevěří :lol: , až dojde vyučtování, uvěří :D, hlavně jsem letos dál na radu té firmy co mi to čerpadlo dávala, a zrušil jsem krbové kamna a ucpal kompletně komín, protože ti vyletí z komína tepla až tma, a už bych to doma nechtěl, je to hezké koukat na oheň a infra záření hřeje pěkně, ale toho bordela co je z toho doma a nošení a starání se o dřevo nebo bikety :roll: JEBAT , je nás tady asi 30 RD a 29 jich topí uhlím :kladivo: za to bych zabil, teď jsou dotační programy a TČ vzduch-voda tě výjde na pár tisíc snad, jenže lidem to neřekneš, nač topit ekologicky když to jde se smradem a špínou doma a chozením do sklepa 10x denně jak chuj za ty samé peníze :roll: , už aby to stát nějak reguloval zákonem

Uživatelský avatar
Luke_TDI
Příspěvky: 5841
Registrován: 22 říj 2006 13:13
Bydliště: Sucha Gorna Near OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Luke_TDI »

wesly az budes mit vyuctovani dej vedet :D
VODA,TOPENI,PLYN - Kompletni realizace vytapeni tepelnym cerpadlem nebo plynovym kotle vc. servisu zarucniho i pozarucniho. tzv. plnime sny na pockani

Uživatelský avatar
Nirthy
Příspěvky: 50
Registrován: 19 kvě 2009 21:23
Bydliště: Velke Mezirici
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Nirthy »

Ozzy_Vita píše:Po několika letech jsem se sem přišel juknout a vidím, že to tady pořád tepe. :D A hned s dotazem. Pořád špekuluju,
jakou podlahu do kuchyně a obýváku (jeden prostor, stejná podlaha) na podlahové vytápění. Zkuste mi říct nějaké vlastní zkušenosti. Dlažbě bych se rád vyhnul... Jinak, já jsem teď ve stádiu hrubé stavby s oknami a tahám kabely.

Obrázek
No dlazba je na podlahovku nejlepsi. Nejhorsi co muze byt je placnout na to plovoucku nebo drevenou podlahu... Drevo je izolant a ta dlazba jak se nahreje tak bude dlouho hrat...

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

Luke_TDI píše:wesly az budes mit vyuctovani dej vedet :D
jasnééé :D , už se na něj těším, hlavně pak na ten přeplatek co mi budou vracet a na to čez komando jak tu nakluše a budou zjišťovat jak to že mám s 10kw elektrokotlem tak nízkou spotřebu :lol: ....jen ještě musím vykutit jak vyjebat s čezem ohledně jističů, bo kufa platit měsíčně 500 za to že jim dělám kšetf je těžká ubohost :kladivo:

Uživatelský avatar
Ozzy_Vita
Moderátor
Příspěvky: 2357
Registrován: 01 dub 2006 00:24
Bydliště: Los Bukeros
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Ozzy_Vita »

Díky za postřehy. Mi u té dlažby trošku vadí to, že v létě nebudu topit a bude od ní větší chlad než třeba od jiného povrchu, ale možná to budu brát spíše jako plus. No a taky mi u dlažby vadí, že to není úplně ideál na hraní pro děti. Koberec to ale taky dokáže vyřešit. Teď je těch materiálů mrtě a zorientovat se v tom, ech.... máte někdo zkušenost s tím marmoleem ?
Škoda 105 -> Opel Manta B -> Opel Vita B Sport -> Honda Accord 2.0 16V Vtec

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

to ti nevím chlope, ale dětem koberec, jednoznačně, přeci jen na zemi stráví půl dětství :lol: , na podlahovku bych se vyprd 8)

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od tom406 »

Ozzy_Vita píše:Díky za postřehy. Mi u té dlažby trošku vadí to, že v létě nebudu topit a bude od ní větší chlad než třeba od jiného povrchu, ale možná to budu brát spíše jako plus. No a taky mi u dlažby vadí, že to není úplně ideál na hraní pro děti. Koberec to ale taky dokáže vyřešit. Teď je těch materiálů mrtě a zorientovat se v tom, ech.... máte někdo zkušenost s tím marmoleem ?
Dlažba má v každém případě stejnou teplotu jako je teplota v místnosti -to že ti je zima od ní je pouze tepelnou vodivostí tím že odvádí vyšší teplotu z chodidel. Ale to jsem asi neobjevil ameriku :D
V létě na dlažbě ,která má pod sebou vyhřívání a tím pádem řádnou izolaci pod betonem není pocitově zima na nohy jelikož zmíněná izolace zabrání aby dlažba chladla vlivem zimy zespod(studená garáž, sklepy atd...) Mám vyhřívanou dlažbu na chodbě, v koupelně a v kuchyni. Mám to zpátečkou z ústředního topení při plynu a stejně tak při topení v krbu přes oběhové čerpadlo. Žádnou regulaci -jen vratka z radiátoru a mám krásně teplé podlahy a nic se nepřehřívá. Navíc v kuchyni jsem časem dal z části koberec a ten taky hřeje :D a to je hooodně příjemné.

Uživatelský avatar
Ozzy_Vita
Moderátor
Příspěvky: 2357
Registrován: 01 dub 2006 00:24
Bydliště: Los Bukeros
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Ozzy_Vita »

Začal jsem se intenzivně zajímat o epoxidové podlahy (ty které jsou v pracovních halách a podobně). Jejich vlastnosti jsou skvělé a začaly se hojně dávat do bytových prostor. Cena je vyšší, ale vzhled a vlastnosti super.
http://www.dumabyt.cz/rubriky/dum/stavb ... 20289.html
Škoda 105 -> Opel Manta B -> Opel Vita B Sport -> Honda Accord 2.0 16V Vtec

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Sly »

clanek ponekud mystifikace, fotky take nezobrazuji vsechny zajimave kouty a objekty, kazdopadne do tehle sekce to patri : )

http://bydleni.idnes.cz/byt-2-kk-pro-ml ... bnosti_rez

Obrázek
Naposledy upravil(a) Sly dne 13 dub 2013 00:02, celkem upraveno 1 x.
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
AR166
Příspěvky: 5538
Registrován: 01 bře 2009 19:36
Bydliště: Sokolov-Svatava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od AR166 »

Ozzy_Vita píše:Začal jsem se intenzivně zajímat o epoxidové podlahy (ty které jsou v pracovních halách a podobně). Jejich vlastnosti jsou skvělé a začaly se hojně dávat do bytových prostor. Cena je vyšší, ale vzhled a vlastnosti super.
http://www.dumabyt.cz/rubriky/dum/stavb ... 20289.html
mam epoxidovou podlahu na svarovne. mel jsem obavy z rostriku kovu na zem, ale je to cajk. libi se mi, jak je povrch lesklej, ale do bytu nevim. dosahnout stejnou vrstvu epoxidu vsude bude asi problem. nebo alespon ta nase podlaha se firme moc nepovedla. doliky, lavory, misty hrubej povrch, pri namichani novy varky epoxidu jinej odstin... do dilny cajk, domu bych chtel lepsi kvalitu.
www.ar166.galerie.cz..........................................................................................................................................Mattig SSF (Sokolov-Svatava-Felgen) :D

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od SPEEDY »

Sly píše:clanek ponekud mystifikace, fotky take nezobrazuji vsechny zajimave kouty a objekty, kazdopadne do tehle sekce to patri : )

http://bydleni.idnes.cz/byt-2-kk-pro-ml ... bnosti_rez" onclick="window.open(this.href);return false;
To je Tvoje bydlení? ;)
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Sly »

SPEEDY píše:
Sly píše:clanek ponekud mystifikace, fotky take nezobrazuji vsechny zajimave kouty a objekty, kazdopadne do tehle sekce to patri : )

http://bydleni.idnes.cz/byt-2-kk-pro-ml ... bnosti_rez" onclick="window.open(this.href);return false;
To je Tvoje bydlení? ;)
ano, clanek vysel nedavno, nicmene byt stoji uz cca 3 roky. vybavovalo se postupne, stale je co dokupovat ;-)
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od SPEEDY »

A pořád jsi tam někde v Bystrci? ;)
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Sly »

SPEEDY píše:A pořád jsi tam někde v Bystrci? ;)
ja mam pocit, ze kdyz jsme se videli naposled, bydlel jsem pravdepodobne v Kohoutkach. byt v bastru jsem koupil v r. 2010 a uz tady zrejme i zustanu : ) ledaze by mi nekdo za ten jaguari blok nabidl alespon 4M. pustil bych mu ho i s bytem :D
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
SPEEDY
Příspěvky: 4731
Registrován: 06 srp 2004 11:06
Bydliště: Brno / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od SPEEDY »

jj, no naposled jsi mě vyvážel v Subaru ještě a to si matně pamatuju, že jsi říkal, že máš, nebo chceš byt někde na Kamechách, nebo tam někde ;)
EXPRESNÍ PŘEPRAVA KUSOVÝCH ZÁSILEK NA TRASE BRNO - PRAHA - BRNO TÝŽ DEN OD PODÁNÍ - INFO: 608 771 206

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Sly »

SPEEDY píše:jj, no naposled jsi mě vyvážel v Subaru ještě a to si matně pamatuju, že jsi říkal, že máš, nebo chceš byt někde na Kamechách, nebo tam někde ;)
ne, kamechy ne, ale kousek od prehrady to je. to jsem mel jeste imprezu a byl v cr, takze 2009.
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Luke_TDI
Příspěvky: 5841
Registrován: 22 říj 2006 13:13
Bydliště: Sucha Gorna Near OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Luke_TDI »

clanek mi prijde divny, vubec v nem neni vjem z bytu kdyz tam prijdes. Na tech dverich neni boot sekvence ne? kazdopadne bych strasne rad videl byty lidi z diskuze! Z tech kecu jak by tam nikdo nebydlel jak je to neosobni atd mi je na bliti!!! Me ta buchta v 3D prisla dost osobni!!! Na fotkach to asi tak nevyjde, ale byl jsem z tveho bytu uneseny a ten "cisty" design bez nejakych vystrelku se mi moc libil!
VODA,TOPENI,PLYN - Kompletni realizace vytapeni tepelnym cerpadlem nebo plynovym kotle vc. servisu zarucniho i pozarucniho. tzv. plnime sny na pockani

Uživatelský avatar
Bobek
Příspěvky: 1205
Registrován: 30 led 2012 18:11
Bydliště: Morava

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Bobek »

Do diskuzí většinou přispívají lidi bez práce, kteří jsou znuděni svým vlastním životem..

Za mě je ten byt úplná bomba 8)
Renault Laguna III phase 3, Initiale Paris, 110kw
Renault Mégane Grandtour GT, 151kw
Renault Mégane Grandtour GT220 162kw
Opel Vectra B Caravan 92kw

Uživatelský avatar
Sly
Příspěvky: 5230
Registrován: 14 srp 2004 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Sly »

Luke, je to init 6, tzn. reboot serveru, na kterem bezi Red Hat Linux. buildoval jsem ho pro jednoho z nasich zakazniku, takze takova citovejsi zalezitost. kazdopadne ten log je zhruba 4x delsi. musel jsem ho upravit tak, aby vypadal zajimaveji, aby se vlezl na delku a hlavne na sirku dveri a aby daval smysl. upravit = vypustit nezajimave udaje. napr. dump operacni pameti je pomerne nezajimavy : )

jinak diky. psal jsem to nekde v diskuzi, vsechno je to o zazitcich a vzpominkach. kazdy kout bytu ma logiku a clovek, ktery me nezna ji v tom samozrejme najit nemuze. ale tak 100 lidi, 100 chut. kazdemu se nezavdecis. : )
Live4Ride Syndicate

Uživatelský avatar
Skury
Příspěvky: 837
Registrován: 22 kvě 2004 15:45
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Skury »

Ozzy_Vita píše:Začal jsem se intenzivně zajímat o epoxidové podlahy (ty které jsou v pracovních halách a podobně). Jejich vlastnosti jsou skvělé a začaly se hojně dávat do bytových prostor. Cena je vyšší, ale vzhled a vlastnosti super.
http://www.dumabyt.cz/rubriky/dum/stavb ... 20289.html
Kdybys měl zájem, tak kamarádi mají na takové podlahy firmu. ;) http://www.podlahysnadno.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Be in, be pirate. Pirates.cz + Škoda Felicia Fun + VW Golf III Variant

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

důkaz místo slibů + přesná kalkulace :?:
7.051 kw/12M, celkem byly zálohy za cca. 42.000kč

jelikož mám totožné spotřebiče jako na ex-baráku (svícení,100l boiler,sporák,troubu,tv a ostatní spotřebiče) tak vím, že jsem měl spotřebu cca 1.000kč měsíčně čistě za domácnost s tarifem jako mám teď, takže to dělá 12.000kč. Když přičtu stálý poplatek čezu za jističe tak to máme 12x450kč= 5400kč a čistě za občasné letní chlazení a celo-zimní vytápění baráku jsem dal za 12 měsícu 6.750 kč, a to se mi všichni sousedi i místní guru smáli že mi jebe, vytopit barák na 22-24C za udávané peníze 8) (pro představu mi firma co prováděla dodání i montáž předpovídala spotřebu na cca. 7.000kč za rok) nyní mi čez nastavil zálohu na 2220kč 8) , což si myslím že na 90m2 4+1 2. podlažní RD se 2 koupelnama a vstupní chodbou není tak zlé :D

Obrázek

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

předchozí zima by krásných 46.000kč :D

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

Hezky pěkně 8) Kolik že vyšla ta jednotka s montáží? Máme přibližně stejné haciendy.. Vím, že si to tu psal, ale nechce se mi to zpětně hledat :D a jak píšeš, my máme spotřebu el. za cca 1000kč měsíčně ;-)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
wesly.TDI
Příspěvky: 6763
Registrován: 26 kvě 2006 09:26
Bydliště: Karviná, město, které chcíplo
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od wesly.TDI »

jj to sedí, boiler plus domácnost a jsi na litru hravě 8) , jinak letos chci přejít z boileru na průtokáč, k tomu by se mohl vyjádřit luke zda s tím nemá jako vodař zkušenosti, ale známý má jeden 18kw ve sklepě u boileru a říkal že oproti boileru uspořil 40% za rok :wink: , samozřejmě má tarif na přímotop. Montovali mi to Klimark, Lánské znáš taky tak se domluv s Radkem :mavani: , ta jednotka co mám já stojí na netu cca 42.000kč bez instalace, Klimark mi to udělal komplet za 31.000

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od remix »

Luxus cena, prohodím s nima řeč, potkávám je často... 8)
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
Luke_TDI
Příspěvky: 5841
Registrován: 22 říj 2006 13:13
Bydliště: Sucha Gorna Near OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Bydlím, bydlíš, bydlíme

Příspěvek od Luke_TDI »

Sly píše:Luke, je to init 6, tzn. reboot serveru, na kterem bezi Red Hat Linux. buildoval jsem ho pro jednoho z nasich zakazniku, takze takova citovejsi zalezitost. kazdopadne ten log je zhruba 4x delsi. musel jsem ho upravit tak, aby vypadal zajimaveji, aby se vlezl na delku a hlavne na sirku dveri a aby daval smysl. upravit = vypustit nezajimave udaje. napr. dump operacni pameti je pomerne nezajimavy : )

jinak diky. psal jsem to nekde v diskuzi, vsechno je to o zazitcich a vzpominkach. kazdy kout bytu ma logiku a clovek, ktery me nezna ji v tom samozrejme najit nemuze. ale tak 100 lidi, 100 chut. kazdemu se nezavdecis. : )
Ja myslim ze to neni o zavdeceni, lidi jsou v dnesni dobe divni. Kazdy jenom na netu anonymne plyve na kde co a sam nic nedokazal.

Wesly, s ele prutokacema nemam moc zkusenosti, moc jsem jim neprisel na chut. Kazdopadne pri vstupni teplote vody cca 4°C(v zime) zvladne 18kw prutok udelat +35°C cca 5l/min. Coz dela teplotu 39°C kterou zhruba potrebujes na sprchu, ale 5litru minutove neni moc. I kdyz je spoustu lidi kterym to staci.
Co se tyce spotreby tak komplet spotreba za rok cca 25tkc neni nerealne. Bracha ma TC s kolektrorem ktery ma ale vice mene stale stejnou ucinost celorocne u baraku 210m2 platby taky kolem 25tkc.
VODA,TOPENI,PLYN - Kompletni realizace vytapeni tepelnym cerpadlem nebo plynovym kotle vc. servisu zarucniho i pozarucniho. tzv. plnime sny na pockani

Odpovědět

Zpět na „Karviná, Bohumín, Havířov a okolí“