Vzduchové filtry

Vše o úpravách motorů a vyfuků.

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma, Libor12, Tom_

Odpovědět
Uživatelský avatar
JouiCZ
Příspěvky: 1171
Registrován: 28 lis 2006 05:40

Příspěvek od JouiCZ »

Fifi píše:
By mě zajímalo ještě jaký plech by byl na odstínění vhodný.
Pozink?Ocel?Nerez?
:?
Pozink = pozinkovaná ocel (povrchová úprava proti korozi)

Možná by nebyl špatný hliník, který má dobrý odvod tepla a používá se na pasivní chladiče v el.technice... Na druhou stranu, když se dá použít i plast, tak to nebude tak kritické a vybral bych to co se mi povrchem líbí... :wink:
Právě že hliník se mě zdá jako nepoužitelný. Hodně rychle naabsorbuje teplo a neoddělí ho.
Pozink vypadá pěkně,asi půjdu do něj,ale chtělo by to natřít protiteplotní barvou co by odrážela teplo.Existuje nějaká taková barva,která by dopomohla odrážet teplo?
Pokud ne tak budu muset spoléhat na přirozené vlastnosti daného plechu který použiji. :D
člen http://www.tth.gzk.cz
člen http://www.toyotaclub.cz
1,9dci 88kw MeganeII

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

JouiCZ píše:
Fifi píše:
By mě zajímalo ještě jaký plech by byl na odstínění vhodný.
Pozink?Ocel?Nerez?
:?
Pozink = pozinkovaná ocel (povrchová úprava proti korozi)

Možná by nebyl špatný hliník, který má dobrý odvod tepla a používá se na pasivní chladiče v el.technice... Na druhou stranu, když se dá použít i plast, tak to nebude tak kritické a vybral bych to co se mi povrchem líbí... :wink:
Právě že hliník se mě zdá jako nepoužitelný. Hodně rychle naabsorbuje teplo a neoddělí ho.
Pozink vypadá pěkně,asi půjdu do něj,ale chtělo by to natřít protiteplotní barvou co by odrážela teplo.Existuje nějaká taková barva,která by dopomohla odrážet teplo?
Pokud ne tak budu muset spoléhat na přirozené vlastnosti daného plechu který použiji. :D
co použít izolační pásku an svody skombuinací hliníkové trubkys... bude to lehké a ten hliník ti to teplo neabsorbuje.
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
jps
Příspěvky: 136
Registrován: 27 črc 2006 08:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od jps »

na odstínění bych plech nepoužíval vůbec! dobrej materiál je, jak už se někdo zmínil, taková ta lehká deska na kterou se lepí bannery a různý pouliční reklamy. lehká, plastová, dobře se řeže. vůbec neabsorbuje teplo. myslim, že se dá i tvarovat teplem.. :oops:

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Fifi »

...teď mě napadlo, co říkáte na pěněný polystyrén (tloušťka individuálně) a z obou stran nalepit tak 1mm hliníkový plech (případně nějaký druh plastu) pro zpevnění a lehčí připevnění?

Ps: Inspirace Lednička... :D
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
semysak
Příspěvky: 733
Registrován: 10 led 2005 12:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od semysak »

pokud se inspirujes lednickou di o trchu dal a udelej si to z dvou vrtev hlinikoverho plechu bez toho plystyrenu, beztak by Ti v moptrovim prostoru dlouho nevydrzel - inspirace termoska nebo dute cihly

Uživatelský avatar
JouiCZ
Příspěvky: 1171
Registrován: 28 lis 2006 05:40

Příspěvek od JouiCZ »

Idaho píše:
JouiCZ píše:
Fifi píše: Pozink = pozinkovaná ocel (povrchová úprava proti korozi)

Možná by nebyl špatný hliník, který má dobrý odvod tepla a používá se na pasivní chladiče v el.technice... Na druhou stranu, když se dá použít i plast, tak to nebude tak kritické a vybral bych to co se mi povrchem líbí... :wink:
Právě že hliník se mě zdá jako nepoužitelný. Hodně rychle naabsorbuje teplo a neoddělí ho.
Pozink vypadá pěkně,asi půjdu do něj,ale chtělo by to natřít protiteplotní barvou co by odrážela teplo.Existuje nějaká taková barva,která by dopomohla odrážet teplo?
Pokud ne tak budu muset spoléhat na přirozené vlastnosti daného plechu který použiji. :D
co použít izolační pásku an svody skombuinací hliníkové trubkys... bude to lehké a ten hliník ti to teplo neabsorbuje.
Aha,ok. No a pak měl bych zájem o svody,ale na to je již jiná sekce :)
člen http://www.tth.gzk.cz
člen http://www.toyotaclub.cz
1,9dci 88kw MeganeII

Uživatelský avatar
Fifi
Příspěvky: 657
Registrován: 15 lis 2006 20:20
Bydliště: Ostrava

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Fifi »

semysak píše:pokud se inspirujes lednickou di o trchu dal a udelej si to z dvou vrtev hlinikoverho plechu bez toho plystyrenu, beztak by Ti v moptrovim prostoru dlouho nevydrzel - inspirace termoska nebo dute cihly


V obou "Tvých" případech jde o to, že vzduch je v uzavřeném prostoru a tím pádem cirkuluje jen minimálně (i když Termodynamický zákon platí) a to by se ze dvou plechů těžko uskutečňovalo, proto jsem místo vzduchu navrhl pěněný polystyrén, i když netuším jaké teploty snese a jaké teploty se pod kapotou mohou vyskytnout... ...to už rovnou může dát místo přepážky zavřený kanystr...
Ps: Pouze můj názor. :wink:
Když někomu řekneš že je blbec, chytrého to z tebe neudělá!

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

panove tak moc to nereste. Pokud proste privedes chladnej vzduch k filtru tak je celkem jedno cim to odstinis to ze ta prepazka bude tepla neznamena ze preda teplo filtru navi c kdyz jste takovy detailisti tak byste museli odstinit i saci potrubi mezi prepazkou a klapkou. MAterial pouzijte takovej jakej sezenete a bude se vam to z nej dobre delat. a upravte si ho nejak barevne treba barvou auta. 8)

takhle jsem to mel ja na 200sx

Obrázek
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
Tuner.X
Příspěvky: 47
Registrován: 31 bře 2006 19:27
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tuner.X »

nemáte někdo odkaz na prodejce filtrů Blitz? nemůžu je nikde najít :roll:
Supra mk3 turbo

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Příspěvek od Beaver »

BLITZ v CR pultove patrne nikdo nema. Jedine kusova objednavka.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Franus
Příspěvky: 210
Registrován: 05 říj 2006 11:22
Bydliště: Kromeriz - Zlin

Příspěvek od Franus »

Mel bych dve otazky:

1. je nekde v ČR zastoupeni firmy Kingdragon, pripadne daji se u nas sehnat jejich produkty? Zajima me cela nabidka, ne jen filtry... Driv byla prodejna ve zline, ale uz hodne dlouho neni....

2. Kde najdu nejakou tabulku (treba pro filtry K&N) do jakeho vykonu je ktery typ pouzitelny?
Naposledy upravil(a) Franus dne 24 črc 2007 09:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

Mno co se tabulek týče tak většina prodejců u filtrů píše do jakého výkonu jsou použitelné tzn u GREENU je třba napsáno do 110 KW do 150KW. Co se týče sortimentu KINGDRAGON seznam ahledat a hledat. Jinak pokud jsi spokojen z jejich filtrem tak si ho nech a kup jen kyt sání a nebo si ho skonstruuj sám s komponentů které lze snadno zakoupit. Navíc pokud máš auto které se moc neupravuje je malá šance že na něj seženš nějký kit nebo něco.
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
Franus
Příspěvky: 210
Registrován: 05 říj 2006 11:22
Bydliště: Kromeriz - Zlin

Příspěvek od Franus »

Prave, ze si chci ten kit udelat, jinak K&N ho nabizi, ale bohuzel nevim, jaky je tam pouzity typ filtru. Psal jsem do Riegger.cz at mi zjisti oznaceni, samozrejme, ze mi napsali, at jim ho zmerim... problem je ten, ze nikdo v okoli ten kit nema a ani na netu jsem nikoho nesehnal. Skoda, ze to rozdeleni tech vykonu neni popsane i u K&N.

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

mno to moc neřeš pokud nemáš nějakej hodně moc vysokej výkon tak ti běžný KN malé nebude.
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
Tuner.X
Příspěvky: 47
Registrován: 31 bře 2006 19:27
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tuner.X »

Beaver píše:BLITZ v CR pultove patrne nikdo nema. Jedine kusova objednavka.
:( škoda no,mám jestě jeden dotaz jdou sehnat silikonové kolena na sání,teda kromě výrobce SAMCO jsou celkem drahé :ja_nic:
Supra mk3 turbo

Uživatelský avatar
elviiis
Příspěvky: 2279
Registrován: 12 črc 2006 21:15
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

jo na sportovníchautodoplňcích má tam jacky jsou takové silikonovo plastové a má k tomu i trubky s ofrezovaným průměrem na dosednutí do těch spojek a stojí to pár kaček. Na atmosféru ti to stačí.
TOYOTA CELICA CARLOS SAINZ 2.0 TURBO 4WD 153KW 1992 = funny
Skoda Ochcavia f kombajnu f metle na hlinach a i kliiimu ma a samozrejmne hagusy 81KW = daily

Uživatelský avatar
Tuner.X
Příspěvky: 47
Registrován: 31 bře 2006 19:27
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tuner.X »

elviiis píše:jo na sportovníchautodoplňcích má tam jacky jsou takové silikonovo plastové a má k tomu i trubky s ofrezovaným průměrem na dosednutí do těch spojek a stojí to pár kaček. Na atmosféru ti to stačí.
Díky 8)
Supra mk3 turbo

elbi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2006 22:19

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od elbi »

Ahojte, sháním filtr od KN nebo Kingdragonu a nemůžu je na netu nikde najít.... poradíte mi plz?

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Idaho »

Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

elbi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2006 22:19

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od elbi »

Idaho píše:Kn deláme my.. www.dicompracing.com .. nebo idaho@DICOMPRACING.COM
wow, nabídka pěkná, díkec....ale teda něco tam najít.... du to prohledat :-)

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Idaho »

no musíš vedet jakej hledáš, dobře setřídeno podle znacek to má www.riegger.cz takž tam najít kod co chceš a potom zadat ten kod u nas do vyhledávače a tadá - máš to :)
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

elbi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2006 22:19

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od elbi »

já nechci celej kit, chci jen válcovej filtr se vstupním otvorem :-)

elbi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2006 22:19

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od elbi »

ale mrknu tam...dikecale mrknu tam...dikec

Larry
Příspěvky: 164
Registrován: 13 srp 2006 19:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Larry »

Zdravim mám motor 1.8 16V a přijde mi že umístění filtru ,které jsem tam měl je dost nevhodné , jestli na takovém místě nemá málo studeného vzduchu a dostatečné množství. poraďte
navíc mi přijde nějaký mrňavý na to že musí dodávat vzduch 100Kw motoru , to i na favoritu jsem měl větší a to je 2x slabší motor
Přílohy
4.JPG
4.JPG (22.42 KiB) Zobrazeno 5427 x
Škoda Favorit 1.3 karbec -> Peugeot 205 1.4 -> Renault Clio 1.9D -> Renault Clio 1.8 16V 101Kw(černá vdova) -> Škoda Fabia RS 1.9Tdi 96kw ( ukradena ) - Renault Clio 1.5dci čmelák

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Idaho »

elbi píše:já nechci celej kit, chci jen válcovej filtr se vstupním otvorem :-)
hmm tak to mii hod do mahjlu jakej prumer a já se ti zítra podívám..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

elbi
Příspěvky: 17
Registrován: 29 říj 2006 22:19

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od elbi »

dělá KN něco takovýho? Válec, se vstupním otvorem (cca 80mm)? Pudu si do auta změřit přírubu a mrknu na to riegger.cz..

a KD nevíte kde sehnat?

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchové filtry

Příspěvek od Idaho »

kd zvládáme taky, jen nejsou v katalogu.. ( zatím )
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Larry píše:Zdravim mám motor 1.8 16V a přijde mi že umístění filtru ,které jsem tam měl je dost nevhodné , jestli na takovém místě nemá málo studeného vzduchu a dostatečné množství. poraďte
navíc mi přijde nějaký mrňavý na to že musí dodávat vzduch 100Kw motoru , to i na favoritu jsem měl větší a to je 2x slabší motor
velikost stačí bohate jen to umístení je na prd..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Larry
Příspěvky: 164
Registrován: 13 srp 2006 19:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Larry »

Idaho píše:
Larry píše:Zdravim mám motor 1.8 16V a přijde mi že umístění filtru ,které jsem tam měl je dost nevhodné , jestli na takovém místě nemá málo studeného vzduchu a dostatečné množství. poraďte
navíc mi přijde nějaký mrňavý na to že musí dodávat vzduch 100Kw motoru , to i na favoritu jsem měl větší a to je 2x slabší motor
velikost stačí bohate jen to umístení je na prd..
no jo ale kam ho dát nebo co s nim? podle mě má být na druhé straně,ale ta kapota to nijak neumožňuje:(
Škoda Favorit 1.3 karbec -> Peugeot 205 1.4 -> Renault Clio 1.9D -> Renault Clio 1.8 16V 101Kw(černá vdova) -> Škoda Fabia RS 1.9Tdi 96kw ( ukradena ) - Renault Clio 1.5dci čmelák

Uživatelský avatar
Idaho
Moderátor
Příspěvky: 4345
Registrován: 24 kvě 2004 13:55
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Larry píše:
Idaho píše:
Larry píše:Zdravim mám motor 1.8 16V a přijde mi že umístění filtru ,které jsem tam měl je dost nevhodné , jestli na takovém místě nemá málo studeného vzduchu a dostatečné množství. poraďte
navíc mi přijde nějaký mrňavý na to že musí dodávat vzduch 100Kw motoru , to i na favoritu jsem měl větší a to je 2x slabší motor
velikost stačí bohate jen to umístení je na prd..
no jo ale kam ho dát nebo co s nim? podle mě má být na druhé straně,ale ta kapota to nijak neumožňuje:(
improvizuj..
Je mezi námi stále více lidí, kteří poskytují konzultace a vědí jak se co má udělat, ale stále méně tech kteří do udělat dokáží.
web : www.dicompracing.cz / www.jdmengines.cz

Odpovědět

Zpět na „Tuning motoru + výfuky“