Zápis jiných kol do TP

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 7665
Registrován: 05 pro 2006 21:25
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od kubi »

To nemyslíš vážně :shock: stěhuju se do Zlína :lol:
Nosce te ipsum - know thyself
"Be the change you want to see in the world"
Kadett GSi 16v - "redtop" fan

Gallery: kubi-gsi.rajce.idnes.cz
NABÍZÍM ODBORNÉ PŘEKLADY Z ANGLIČTINY DO ČEŠTINY - VÍCE SZ

blázen
Příspěvky: 4642
Registrován: 21 lis 2005 17:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od blázen »

není to první případ..četl sem jich víc.. taky to zkusím,mám tam kámoše,tak řekne na rovinu ,jestli k tomu něco potřebuje nebo ne
ted smrdím po naftě :-)

podporuji: http://www.neo2011.cz/

Uživatelský avatar
Jonas
Příspěvky: 85
Registrován: 07 led 2008 17:39
Bydliště: NA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Jonas »

Tak mám zapsání kol na základě Typového Listu za sebou :D
Největší problém byl sehant prodejce který dodává TL :( . Na TL stačí jenom název auta bez dalších detailů jako r.v., motor (sranda je, že moje auto není uvedeno ani v TÜV a přesto jsem TL dostal), pak info o disku a číslo disku (to je nejdůležitější) a doporučený rozměr pneu (prodejce zapíše po domluvě cokoliv).
No a pak jsem byl na STK kde zkontrolují jestli se shoduje číslo disku uvedené v TP s číslem na kole. Kupodivu se číslo neshodovalo o pár znaků ale to se vyřešilo přímo přes prodejce co vystavoval TL. Ani neřešili, že kola při plném propružení budou škrtat o lemy :lol: . No nakonec jsem dostal papír o kontrole + razítko STK do TL. Celé to stálo 250,-.
Finálem byla návštěva úřadu kde zkontrolovali papíry a zapsali do TP název disků a rozměr pneu to vše za 50,-.
Takže nic náročnýho :wink:
škoda 100, 125-mrtě prdel -> mazda 323F BJ 1.5-ideál -> mitsubishi colt 1.3-hezký ale líný -> ???

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 7665
Registrován: 05 pro 2006 21:25
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od kubi »

Náročný je získat typový list, když kola koupíš starší... a vůbec jde vidět jak to je celé mimo... říkáš, že ti to škrtalo, což je snad to jediné, co by jim mělo vadit a ne nějaké debilní čísla... a zrovna to nevadí... Kocourkov :D
Nosce te ipsum - know thyself
"Be the change you want to see in the world"
Kadett GSi 16v - "redtop" fan

Gallery: kubi-gsi.rajce.idnes.cz
NABÍZÍM ODBORNÉ PŘEKLADY Z ANGLIČTINY DO ČEŠTINY - VÍCE SZ

Uživatelský avatar
Fresh
Příspěvky: 271
Registrován: 06 říj 2008 22:04
Bydliště: Praha 8

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Fresh »

Dá se teda nekde sehnat typovej list pokud ho nemám ke kolům??třeba si ho nekde stáhnout popřípadě třeba potom přepsat typ auta a rozměr kol v nějakém ke stažení??
FoFo ST225

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

jsou to prostě hovada, já to řikam furt, origo kola mi nezapíšou ale nějaký levný mrdky másla s typovym listem co škrtaj, ty klidně zapíšou (aby nedoslo k nedorozumeni, nic proti "Jonas" :wink: )

zkoušel jsem tu metodu přepsání z techničíku do techničíku a v Kutný Hoře to nejde. Můžete to zkusit ještě někdo někde jinde... Měl jsem okopčenej TP kámoše, co má zapsanej rozměr, kterej potřebuju. To samý auto, shoduje se snad prvních 8 znaků VINka nebo myslím, že i 9...
No nic, šel jsem s tim na úřad, kde jsem přepisem dvou aut strávil za posledního půl roku tak den čistýho času, tam mě paní poslala za technikem. Říkám mu, co potřebuju, on že z techničáku do techničíku to vůbec, jak že jsem na to přišel, mu říkám, že jaktože teda jsou dvě identický auta a na jedno může bejt 225/45/17 a na druhý ne, no prostě jsme tam koumali, on tam dohledával nějaký původní techničáky, jesti to tam náhodou nebylo, koukal do nějakej tabulek přímo na mý auto atd atd, no prostě nic. Tak jsem se ho asi tak xkrát ptal, jak jinak to mam do toho TP teda zapsat a on mi řekl, že to tam prostě nijak nedostanu a že když tam ty kola dam a budu mit bouracku, tak blabla... což vim.. Tak jsem mu říkal, že tam ty kola mam, protože menší se tam přes brzdy prostě nevejdou a to trošku nechápal, ale tak docela se snažil mi pomoct no, ale prostě nic... Zkoušel jsem všechno možný, ale prostě nejde to, takže přemejšlim, že si stáhnu typovej list, vyplnim si ho sám, udělám si razítko z brambory a oni mi je tam zapíšou... Jinak mimochodem mezitim, co dohledaval nejaky ty tabulky, tak jsem cekal na chodbe a nejakej pan se se mnou dal do reci a potreboval to samy a taky rikal, ze proste v nemecku zkontrolujou a zapisou, ale u nas ani hovno...
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Jonas
Příspěvky: 85
Registrován: 07 led 2008 17:39
Bydliště: NA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Jonas »

to boda: a psal si výrobci? nejdřív napiš výrobci tvoje vinko a jaký rozměr kola chceš dopsat a uvidíš co ti odpoví. Pokud máš auto z dovozu tak na úřadě musí mít zahraniční TP kde ty kola třeba jsou, jestli tam nejsou tak máš smůlu. Já měl v českým TP jenom 13" a tak jsem šel na úřad a tam mi ochotně vyhledali měmeckej TP a tam byly zapsaný i 14" takže to v poho zapsali.

K tomu škrtání zatím jsem si ještě neškrtl a to jsem vezl i otce :D

Jinak stačí si vypůjčit TL od někoho kdo ho už má a není problém tam přespat názvy. Jenom jsem zapomněl, že od prodejce mám TL a ještě papír na kterým je povolení vydávat TL od min dopravy.
škoda 100, 125-mrtě prdel -> mazda 323F BJ 1.5-ideál -> mitsubishi colt 1.3-hezký ale líný -> ???

Uživatelský avatar
Mustang88
Příspěvky: 193
Registrován: 13 bře 2009 19:56
Bydliště: Praha 4

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Mustang88 »

No psát rovnou výrobci je sice fajn ale ten ti vyjede jen co se tam dávalo. Např. já to vyřešil lehce chtěl jsem 17" na R. Lagunu první generace což se níkdy nedělalo, takže tudy cesta nevedla typový list jsem taky neměl samozřejmě, takže pomohl jeden známej v Renaultu napsal jsem mu co chci (samozřejmě jsme to předem odzkoušeli jestli to není uplnej nesmysl ten rozměr) a on na kompu vymyslel nějaky blaboly že to auto viděli zkoušeli a že není po tech stránce problem pak tam prdnul razítko toho konkretního Renault zastoupení kde dělá hodil svůj podpis, ikdyž je prodejce a ne technik a dal my to. No a ja skočil za technikem na magistrátě prasknul jsem mu to na stůl a bez mrknutí zapisoval 8)
Renault Avantime 3.0 V6 - 152 kw
Renault Laguna II 1.8 16V - 88 kw
Renault Megane II 1.6 16V - 81 kw
Renault Laguna 1.6 16V - 79 kw
Renault 21 sedan 1.8 8V - 66 kw

http://mustang88.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

no renault vubec, to jsou trotlove, volal jsem tam, tam si me prepojovali az na nejakyho vrchniho guru, co se tim zabejva a pan koukal do tabulek a mel tam jenom mensi kola... ty co potrebuju tak ne... pritom mam nemecky prospekty kde se ty kola nabizej za priplatek... ale pro cesko se to asi nedodavalo.

to mi prave rikal ten technik na urade, ze jedine vyrobce, jenze to je KO.... Resil jsem to uz na tatovo auto, kola Ronal, original Renault, Ronal neda typovej list, protoze to vyrabeli jen pro Renault, ze mi to da prej renault a ty mi to nedaj protoze to nemaj v tabulkach... a na moje auto je to neco podobnyho, i kdyz kola z laguny II, takze se na safrane origo nedavaly, ale rozmerove jsou stejny jako treba ty tatovy ronaly

Mustangu, nechce to ten tvuj kamos udelat jeste na dve auta? :lol:

nevim co s tim a to pristi rok chci davat 225/40/18, to by mě technik asi sežral...
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Mustang88
Příspěvky: 193
Registrován: 13 bře 2009 19:56
Bydliště: Praha 4

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Mustang88 »

Kámoš to už dělal na více aut jen mě to prošlo :evil: Vše je o lidech nevím jestli jsem měl štěstí že pán se dobře vyspinkal a měl už po kávičce, kámoš to zkoušek v Liberci na magistrátě a tam ho poslali do prde.. a to chtěl jen zkurve.. 15" :roll: Hlavně to nechce moc pokoušet štěstí já měl docela sevřenou prdel jestli to projde a to byli "jen" 17-ky s bežným rozměrem pneu nic okatého :?
Renault Avantime 3.0 V6 - 152 kw
Renault Laguna II 1.8 16V - 88 kw
Renault Megane II 1.6 16V - 81 kw
Renault Laguna 1.6 16V - 79 kw
Renault 21 sedan 1.8 8V - 66 kw

http://mustang88.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

fakt to jsou dementi a cely je to jenom velka picovina, proste ani nedokazou rict, co pro to mas udelat, abys je tam mohl mit zapsany... ale to, ze moje auto ma mit original 15" (konkretne moje teda 16", to uz jsem teda kurva king, protoze mam baccaru) a vepredu brzdy, ktery ma dneska mozna tak fabie na zadku... a kdyz reknes ze tam mas 17" tak koukaj jak kdybys tam daval 20"... 17" ma dneska v zakladu kdejaka mala jebka..

to sem se rozcili... :x
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Mustang88
Příspěvky: 193
Registrován: 13 bře 2009 19:56
Bydliště: Praha 4

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Mustang88 »

Jo zlatý Německo v tomhle, tady musíš mýt buď známosti nebo velký štěstí :kladivo:
Renault Avantime 3.0 V6 - 152 kw
Renault Laguna II 1.8 16V - 88 kw
Renault Megane II 1.6 16V - 81 kw
Renault Laguna 1.6 16V - 79 kw
Renault 21 sedan 1.8 8V - 66 kw

http://mustang88.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

hlavně jak je vidět, každej si to vykládá jinak a někde zapíšou, někde ne atd... ouředník od ouředníka...
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

rejty
Příspěvky: 778
Registrován: 06 led 2009 12:57
Bydliště: Ustí nad labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od rejty »

kubi píše:To nemyslíš vážně :shock: stěhuju se do Zlína :lol:

TO KYBYCH VEDEL TAKS EM SE Z TAMA NIKDY NEODSTEHOVAL A NEZIJU TADY MEZI CIKANAMA:-d
DOMANSKY....Peugeot pozitivní...asi sem už ze Lva na hlavu:D ale porád mne baví

sadové a zahradní upravy...automatické zavlazovaní:) jezirka...piste PM

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

KDYBY MI NĚKDO ZA ÚPLATEK ZAPSAL KOLA DO TP, AŤ MI NAPÍŠE SZ :?:
:x
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Eon
Příspěvky: 112
Registrován: 13 zář 2008 21:55
Bydliště: Zlín

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Eon »

Zdravím, tak jsem všelijak zkoušel zapsat 17"ky tady u nás ve Zlíně, ale moc vstřícní nebyli. Zkoušel jsem to i přes peugeot ČR, ale to samé.. Pokud můžu někoho poprosit, nemá někdo Typový list a vše okolo toho co potřebuji k zapsání kol? Kdyžtak SZ, potřebuju vědět jak to vypadá.. :D
Toyota Corolla TS TTE Compressor 165Kw.
Peugeot 106 37Kw.

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od DaNNy »

bóďa píše:KDYBY MI NĚKDO ZA ÚPLATEK ZAPSAL KOLA DO TP, AŤ MI NAPÍŠE SZ :?:
:x
Též poprosím. Děkuji

Kubajz

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Kubajz »

bóďa píše:KDYBY MI NĚKDO ZA ÚPLATEK ZAPSAL KOLA DO TP, AŤ MI NAPÍŠE SZ :?:
:x
mě takyy :D

Uživatelský avatar
mathias22
Příspěvky: 772
Registrován: 03 úno 2009 19:42
Bydliště: OVA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mathias22 »

Kubajz píše:
bóďa píše:KDYBY MI NĚKDO ZA ÚPLATEK ZAPSAL KOLA DO TP, AŤ MI NAPÍŠE SZ :?:
:x
mě takyy :D
ja se taky pridavam,ale myslim ze mi nepomuze ani svecena voda... :wink:
chocolatE36 in progress

Uživatelský avatar
Jonas
Příspěvky: 85
Registrován: 07 led 2008 17:39
Bydliště: NA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Jonas »

A napadlo někoho zavolat prodejci kol jestli by za úplatu vystavil TL? Pokud má v nabídce kola od stejného výrobec tak by to problém neměl být.
škoda 100, 125-mrtě prdel -> mazda 323F BJ 1.5-ideál -> mitsubishi colt 1.3-hezký ale líný -> ???

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

staci si precist par prispevku vys :roll:
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Milo75
Příspěvky: 94
Registrován: 07 zář 2009 16:13
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Milo75 »

alfa 75 2,0TD origo 13ky za 2000kč zapsány další rozměr 13tek, dále rozměry 14tek a 15 tek :lol: :lol:

origo u Fiatu
TRANSAXLE

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

fuj takové drahé? :lol:
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Milo75
Příspěvky: 94
Registrován: 07 zář 2009 16:13
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Milo75 »

byla to jediná cesta

DEKRA NO (moc drahé)
typoví list NO

EDIT bejvalo to za polovic, ale je krize, tak zdražily, kdybych věděl co vše mi povolí do TP, dal bych klidně i 5000 :potlesk:
TRANSAXLE

Uživatelský avatar
mathias22
Příspěvky: 772
Registrován: 03 úno 2009 19:42
Bydliště: OVA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mathias22 »

Jonas píše:A napadlo někoho zavolat prodejci kol jestli by za úplatu vystavil TL? Pokud má v nabídce kola od stejného výrobec tak by to problém neměl být.
divil by ses ale je to problem... :wink:
chocolatE36 in progress

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od DaNNy »

Přesně tak, problém to je. jak tak čtu, tak v tom je pěkný bordel, někde bez problémů, někde ani náhodou. Já chci jen změnit ET a šíři disku, pneu je stejná, velikost taky a nikde mi to neudělají. Zkoušel jsem dopravku, STK, VW a dokonce i zkušebnu... Bez úspěchu. Proto prosím poraďte na koho se obrátit.

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

na nikoho. na víc, než na kontolu rozměru pneu se ty chytrolíni nezmůžou... kdo by tam hledal někde zevnitř šířku disku a ET
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Milo75
Příspěvky: 94
Registrován: 07 zář 2009 16:13
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Milo75 »

hledat ho tam bude pojištovák při nehodě, který díky tomu ti nevyplatí pojistku 8)
TRANSAXLE

Uživatelský avatar
F.l.a.n.e.l.
Příspěvky: 14358
Registrován: 05 lis 2004 19:03
Bydliště: Split, Croatia

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od F.l.a.n.e.l. »

už vidím jak při DN sundáváš likvidátorovi na křižovatce kolo :smich:
Autoservis, diagnostika, geometrie, zprostředkování STK, přihlášení, evidenční kontroly,...


Škoda Rapid 130 (2,0i 16v) Budíž ti země lehká. Děkuju ti za vše :poklona:

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od JOE_Cik »

me kola zapisoval kamoš, šel zapisovat kola na nejakyho passata u kteryho bylo vsechno ofiko, takze si okopiroval typovej list, zmenil v nem par udaju a vsech potrebnejch veci a druhej den mi daval zpatky muj velky TP a když sem si přečetl co mi tam napsali byl sem z toho docela vyjukanej - čislo typovyho listu, že vozidlo prošlo technickou kontrolou a že vozidlo kontroloval technik typu "K" ... mno proste docela hukot.. :-D kdyz si vzpomenu tak nafotim a uploadnu :-D

kdyz semt o chtel delat taky nejak vic oficialne zasekl sem se u zastoupeni renolt kde mi rekli ze mi za 4tis poslou ztabulku kde a jaky se dodavaly kola na Clia a ze mi nemuzou zarucit ze tam moje clio bude :-D tak sem se na to vykakl :-D
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“