Hydraulická ručka

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Beaver »

http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... tuning.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Zvlaste doporucuju k precteni cenik, velmi vtipna zalezitost... Nechapu proc za zkousku emisi davat skoro deset tisic, kdyz to jde otestovat na kazde STK. Vyhled zpetnymi zrcatky skoro tri tisice - za to, ze nejakej kreten si sedne do auta a koukne co vidi v zrcatkach ? To si delaji prde.
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od kozorozecek »

přesne tak je to kurva zaplaceny to se fakt vyplati STK nekde kde to znate vite jak to myslym
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od fakie vw »

Já bych nikdy STK legálně nedělal. Co se týče legálnosti tak neprojde 70% aut v čr. Věci jako povinná výbava nemá skoro nikdo 100% OK tím už to je první problém. A stav auta i 4 roky stareho vzhledem k našemu stavu silnic taky není nic moc. Takže vždycky se najde problém za co vás mužou vyhodit. A myslím,že bude ještě huř časem :roll:
VW golf II GT 1.8Turbo

Jirkoj
Příspěvky: 40
Registrován: 12 úno 2010 08:25
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Jirkoj »

Já bych si to klidně rád upravil oficiálně, ale tyhle kecy co tam jsou napsaný, to je tak pro nějakýho knihomola - právníka. Mě to absolutně nic neříká. :kladivo:

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od kozorozecek »

s tema technickejma stebou ažtak nesouhlasim nevim proč bys nemohl mit povinou vybavu komplet co maš mit najdeš v poho na netu a jednou za dva roky koupit lekarnu neni problem ne?a pokud nemaš auto ovešeny volovinama a je technicky v dobrem stavu proč ne samo pokud tam přijedeš s nejakou vraždou tak te vyhodej.medved ma 14 let a prochazim v pohode s corsou jsem taky ted prošel v celku v poho oni na stk nejsou až takovy blbci
co se tyče legalizaci tam je dle meho nejvetši problem v tech cenach za tu legalizaci to jsou palby že by se z toho jeden po.....
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od fakie vw »

No já jsem byl na STK s autem v pohodě a borec mě nechtěl nechat projit. Tak jsem šel jinde a prošel jsem bez problému. Prostě na některých STK jsou borci co chcou do kapsy za auto,které je OK. Ta legalizace těch dílu je blbost. Stejně motorové díly nikdy nikdo nepozná jestli je máš jiné a čip a nebo jestli motor misto 150koní má 200 taky nikdo nepozná pokud to nezměří na brzdě. Jim jde na STK hlavně o spolery na zem,křídla ze stihaček,a jiný rozměr kol. Oni sami neví jaký pruměr kotouču má jaké auto atd. Jse prostě o věci co jdou vidět. Ale ta hydro ručka to je trochu na prd no,ale je to maličkost co jde po domluvě udělat STK. :wink:
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od kozorozecek »

pokud jsi si jistej že to je v pohode tak bych tou technickou prošel a když ne tak bych tam udelal čoro moro ale musis mit
jistotu že maš utaženy i ventylky.
ta ručka je jasna stou te nepustej ale jednou za dva roky se da odmontovat
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od fakie vw »

Tak když zajdeš za někým kdo ti s autem zajede na STK a dáš mu 500 navíc a projdeš s autem co je od základu překopané tak radši dám 500 než to celé kopat :wink: Ale já už jsem si auto udělal jen pro závodní použití a budu ho vozit na podvlau,protože se mi nechce riskovat řidičák kvůli nesmyslným zákonum. A americe žádna STK není a taky jezdí.
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
RISAK
Příspěvky: 200
Registrován: 04 zář 2010 19:42
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od RISAK »

jo asi to vyřešim buď tím, že ji vždycky předem odmontuju a nebo to vyřešim tím druhým způsobem :?:

Uživatelský avatar
fakie vw
Příspěvky: 753
Registrován: 30 lis 2005 17:41
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od fakie vw »

Myslím,že není problém to protlačit za nějaký příplatek. Je to věc,která není vubec vidět,takže z toho žádný problém nekouká. :wink:
VW golf II GT 1.8Turbo

Uživatelský avatar
Hasis
Příspěvky: 470
Registrován: 08 črc 2007 11:14
Bydliště: In my PC
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Hasis »

chystam se taky nejakou zakoupit, tak bych byl od vas rad za nejake tipy, s kteryma jste spokojeni

Uživatelský avatar
HondaMan
Příspěvky: 377
Registrován: 30 kvě 2009 23:17

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od HondaMan »

fakie vw píše:Já bych nikdy STK legálně nedělal. Co se týče legálnosti tak neprojde 70% aut v čr. Věci jako povinná výbava nemá skoro nikdo 100% OK tím už to je první problém. A stav auta i 4 roky stareho vzhledem k našemu stavu silnic taky není nic moc. Takže vždycky se najde problém za co vás mužou vyhodit. A myslím,že bude ještě huř časem :roll:
A co takhle zkusit jezdit autem, které STK projde bez problému? Tyhle alibistické kecy mám strašně rád :savle:

Uživatelský avatar
Hasis
Příspěvky: 470
Registrován: 08 črc 2007 11:14
Bydliště: In my PC
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Hasis »

musi byt hydr. napojena pres omezovac, kdyz ma auto svuj vlastni od vyroby?

Uživatelský avatar
Hasis
Příspěvky: 470
Registrován: 08 črc 2007 11:14
Bydliště: In my PC
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Hasis »

myslel jsem jeslti je nutne kupovat omezovac drzdneho ucinku(kterym se zvlast steluje sila) nebo jde zapojit i bez nej.... to jestli se ma napojit pred nebo za seriovy je uz pro me druha vec:)

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od crazyape »

Mate nekdo zkusenost s ruckama ze speedpra? Vicemene je to smeska OE tjunik co se prodavaji na ebayi...funguje to pro obcasny tahani? Nechcije valec?

Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2008 14:25

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Joseph »

Zdravím, vidím, že tu topic o hydraulické ručce existuje, tak nebudu zakládat nový. Mám problém!

Mám Civic 5g a při zapojení hydr. ručky do původního okruhu se mi při sešlápnutí nožní brzdy kola semknou (správně) a odšlápnutí nožní brzdy zůstanou zadní kola zabržděná (špatně). Ruční brzda funguje v pořádku - zataženo (brzdí), povoleno (nebzrdí).

Dělal jsem podle tohoto návodu:
http://charmant4age.blogspot.cz/2012/05 ... brake.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapojení je takovéto:
Obrázek

Zepředu jdou 2 trubky do Téčka a ty do C5G spojkového válečku v zadní části u ručky a zezadu jdou od kol 2 trubky zase do Téčka a připojeny na bok spojk. válečku z C5G u ručky.

Nevíte v čem by mohl být problém? Nezdá se mi, že by byl spojkový váleček vadný. Díky

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Juraj »

v jake poloze mas rucni brzdu? nepribrzduje ti valecek protoze se nevraci uplne do pozice kde by mel byt? zapojeni... ten vyvod blize pace musi byt z HBV a druhy vyvod dale od paky pro brzdu.
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

posero
Příspěvky: 584
Registrován: 02 kvě 2007 12:45

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od posero »

namaluj mi schéma, jak to máš rozvedený. máš jen ručku? nebo i omezovač? brzdy? vepředu 240 nebo 262? vzadu buben? kotouč? 240?260?
Honda Civic EG turbo
Civic aerodeck
Toyota Celica GT4

Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2008 14:25

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Joseph »

Zkusím přehodit hadičky z jednoho otvoru do druhého. Mám je zapojeny přesně naopak. Ta nejvzdálenější část od pístku jde do HBV a ten druhý otvor vede hadičky směrem k zadním brzdám. Ruční brzda je v nulové poloze, tj. nevyvíjí žádný tlak na okruh uvnitř.
Vepředu i vzadu kotouče.

Schéma zapojení:
Obrázek

awaj12
Příspěvky: 788
Registrován: 17 říj 2007 07:04

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od awaj12 »

Máš to zapojené dobře, skutečně vývod na konci válce je pro vstup a vývod blíž k táhlu je výstup.
Ano od pohledu by si člověk řekl, že je to přesně naopak ale není tomu tak.

Proč se ti pístky nevrací ti nepovím, mám to zapojené tak jako ty (taky bez omezovače) a problém nemám.
Začal bych kontrolou jestli se ti pístky nepřidíraj.
crazyape píše:Mate nekdo zkusenost s ruckama ze speedpra? Vicemene je to smeska OE tjunik co se prodavaji na ebayi...funguje to pro obcasny tahani? Nechcije valec?
Mám a funguje, přišel mi s tím váleček wilwood :wink:

Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 12
Registrován: 03 pro 2008 14:25

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Joseph »

awaj12: Rozdělám váleček a mrknu na to, kdyžtak seženu jiný. Jinak opravdu nechápu v čem by mohl být problém.

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Juraj »

zamysli se co se ve valecku deje pri tomhle zapojení :-) no a třeba na to přijdeš :-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od crazyape »

Hele chlapy mam jeste jeden dotaz, je lepsi jeden vyvod z valce zaslepit ci hodit na oba dva Tcko? Melo by to byt jedno ne? A nemate nekdo nejaky vzorek jak spocitat idealni prumer brzdovyho valce? Budu totiz kompletne predelavat brzdy tzn na predku 4 pistky Brembo a na zadku taky jiny brzdice nez seriovy s jinym prumerem pistku..Diky

Uživatelský avatar
fokr_jr
Příspěvky: 299
Registrován: 29 bře 2007 20:08
Bydliště: Přísečná
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od fokr_jr »

jestli je ta fotka z tvojeho auta, tak si myslim, ze to mas zapojeny obracene hele :nono: podle me by vstup mel byt nahore. nebo? ted sem dost znejistel... :lol:
Suzuki Swift GTR - AWD ITB, T25 @ 9psi spousta srandy
Lupo 3L

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Juraj »

ono neni dulezity jestli nahore nebo dole... dulezite je ze pistek tlaci kapalinu ve smeru pohybu paky tahze asi ne dopredu ze :lol: :lol: :lol: :lol:
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

ondra.a3
Příspěvky: 7
Registrován: 19 zář 2013 19:26

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od ondra.a3 »

Dobrý den , budu dávat hydra ručku , rozumím všemu , ale tomuhle ne .... Pro správnou funkčnost ruční brzdy v hydralickém okruhu je potřeba aby výstup z hlavního brzdového válce byl přepojen z křížového systému na osový. prosím poraďte

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Juraj »

krizovy system je leve preni a prave zadni kolo (serie zapojeni 2 okruhovych brzd) a ty to mas udelat aby byly obe predni a na druhem vystupu obe zadni..
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Juray
Příspěvky: 6
Registrován: 20 bře 2014 20:25

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Juray »

Zdravím taky bych se rád poptal na správné zapojeni ručky... Mám spojkový váleček ze škodovky, zapojení jsem zkoušel tak i tak a na první zapojení ruční brzda nebrzdí, ale nožní brzdí na všechna kola, dále taky ruční brzda tlačí vzduch do nádobky. Na druhý zapojení sice ruční brzda funguje na zadní kola, ale po sešlápnutí nožní brzdy se zadek zablokuje nadobro (stejně jak tu někdo píše výš...) v čem by tedy mohl být problém?
Předem díky!

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Hydraulická ručka

Příspěvek od Juraj »

uz konecne kupte poradny valecky a neserte tam stary skodovacky...
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“