Zápis jiných kol do TP

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
mathias22
Příspěvky: 772
Registrován: 03 úno 2009 19:42
Bydliště: OVA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mathias22 »

ty udaje z toho listu bych potreboval(myslim toho kontrolniho technika, a kba srn č...),pokud bys byl tak hodny,hod mi to pls na meil. diky moc
Naposledy upravil(a) mathias22 dne 09 lis 2010 21:55, celkem upraveno 1 x.
chocolatE36 in progress

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od JOE_Cik »

ja ten typovej list nemam jenom to mam napsany v TP ... :-D :-D :-D
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Uživatelský avatar
mathias22
Příspěvky: 772
Registrován: 03 úno 2009 19:42
Bydliště: OVA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mathias22 »

tak to je skoda...
chocolatE36 in progress

Uživatelský avatar
lisky
Příspěvky: 1816
Registrován: 15 srp 2006 21:59
Bydliště: Praha, Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od lisky »

páč typovej list ti slouží právě jedině a pouze k tomu, aby podle něj se kola zapsali do TP, pak už ho můžeš třeba spálit, nebo poskládat vlašťofku 8)
Leon FR TDi, EGR off, soft by JohnyFlat
OII TDi, EGR off, soft by tdifun
Fiesta Courier 1.8D
http://www.jetepneu.com

Uživatelský avatar
mathias22
Příspěvky: 772
Registrován: 03 úno 2009 19:42
Bydliště: OVA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mathias22 »

jj to vim...
chocolatE36 in progress

Uživatelský avatar
Ilegaltuner
Příspěvky: 3826
Registrován: 22 pro 2005 22:24
Bydliště: Český Těšín Věk:už 28
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Ilegaltuner »

kdyby někdo tady umněl zapsat 19" na suprba tak pište sz :wink:
Commodore B 3.0 24V Nitro
Audi A8 D3 4,2i

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Dacan »

ahoj, vzhledem k tomu že chci spáchat na jaro taky zápis 17 do TP tak se snažím pochopit jak to funguje, no sem ze zlína tak snaď to půjde i bez papíru ale kdyby ne tak mě napadlo použít todle
http://www.alcar.cz/typenschein/tuev_hom_cz.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; přepsat tam pár údajů jako značka auta na tu mou a kola a velikost těch kol, pak tam hodit nějak podpis a nějaké razítko...jen nevím jaké :?

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

musim si nekde vytisknout ten typovej list a tenhle tejden zajet na stk a zkusit to... jinak zkousim to tak, dyztak nahodim ja blbej, ja nevim, ja to takhle dostal :hlazeni
je to sice nečestná prasárna, ale když tu máme idiotský zákony, tak to jinak prostě nejde. jde o original kola za priplatek (mam nemecky prospekty renault), ktery nejdou zapsat ani pres vyrobce auta - renault ani pres vyrobce kol - ronal (protoze ten jinak normalne TL dava, ale ne na original kola pro automobilky)

a co jsem koukal jak jsou ty nejaky listy KBA nebo co a vyjmenovany vsechny mozny upravy ktery se maj u konkretnich kol a modelu aut udelat, jako odstraneni plastovych podbehu, serezavani narazniku, nahrivani a ohybani plastu, vytahovani lemu atd, tak to klidne zapisou, ale kdyz nemusim upravovat nic, nakonec ani zaklepavat zadni lemy, ktery jsou original dost dovnitr, tak mi to legalne nezapisou.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Hanuš
Příspěvky: 2412
Registrován: 14 črc 2006 00:09

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Hanuš »

Zapis kol neni nic sloziteho, jen si vse prichystat pro papirovani... co je potreba k zapisu, je zde - http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapsal jsem si pouzite kola a stacil mi k tomu: PDF Editor, malovani a gimp.. a uz mam pres 2 roky kola v papirech :mrgreen:. "Privest na svet" typovy list vasich kol na vase auto neni nikterak slozite, jen si to kazdy dela na vlastni triko. Je to padelani a hlavne, aby to nikdo neprokoukl :lol: .. Pokud mate znameho na STK, ktery vam tam hodi razitko tak je vyhrano. Na urade jen opisou rozmery, ktere jsou na papiru s razitkem.

Milo75
Příspěvky: 94
Registrován: 07 zář 2009 16:13
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Milo75 »

hanuš: docela závidím, ale jiný kraj jiný mrav, tady v Jihlavě jsou na to kor škrobený
TRANSAXLE

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od JOE_Cik »

ja to mam takhle :-D :-D

Obrázek
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Uživatelský avatar
kubajzsemily
Příspěvky: 929
Registrován: 30 pro 2006 23:05
Bydliště: Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od kubajzsemily »

jen tak pro zajmavost, dovezl jsem si z němec Leona, jsou k tomu kola 8x18" jelikož k německymu techničaku byla pouze přiloha k TP o povolení kol tak mě řekli že to u nás zapsat do TP nejde, kdyby prej bylo zapsano v TP a nebylo to jen v přiloze tak není problem ............................. tak jsem z toho fakt překvapen, přiloha prej platí jen v německu a u nas ne :?:
Seat Leon Top Sport
Škoda 120- ukrutnej nářez http://www.stream.cz/video/162708-skoda-120
- http://www.stream.cz/video/11/212473-skoda-zahodit
Jawa 21 Sport- 60ccm, sportovní ojnice, snižená hlava a dalších pár výkonostních vychytávek

Uživatelský avatar
kubito
Příspěvky: 38
Registrován: 20 led 2011 18:20
Bydliště: Vísky

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od kubito »

http://www.raeder-gutachten.de/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

tady jsou nejaky typove listy ke kolum muzete mrknout a stahnout ;-)
daily: BMW e39 530D EGR off, chip, K&N filtr
EX: /F/I/A/T/ Punto GT run on Megasquirt II

Uživatelský avatar
Dacan
Moderátor
Příspěvky: 1528
Registrován: 08 kvě 2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Dacan »

má tu někdo už zkušenosti s tím že to zapisoval přes typový list? zase sem něco málo oběvil viz http://www.e-pneu.cz/images/typove_list ... y_list.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; za předpokladu že to vyplním, napíšu tam že je to na moje auto apod. Pak nějak zfalšuji razítko firmy apod. a pak zajedu za tím technikem (podmínky potvrzení
kontroly montáže na vozidlo kontrolním technikem typu „K“ Zkušební stanice v souladu s vydaným KBA
SRN č.XXXXX, které je nedílnou přílohou tohoto Typového listu.) to je nějaký jejich technik nebo se tím rozumí technik stk?
Pak zafrčím na úřad s tp v ruce to zapsat, nevíte jestli jen mrknou na razítko nebo do té firmy volají nebo si to nějak ověřují?

Uživatelský avatar
dinkin
Příspěvky: 196
Registrován: 11 lis 2007 11:00

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od dinkin »

teď jsem narazil na toto ;) zkoušel jste někdo? http://www.alcar.cz/6565_CZ.25784E243C1 ... f487fb180e" onclick="window.open(this.href);return false;

cuisine
Příspěvky: 379
Registrován: 04 lis 2007 13:04

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od cuisine »

safra, sice se v schvalování pohybuju, ale tohle je hodně zkušenej odkaz a ani já jsem o něm nevěděl ... a stáhnul jsem si přes něj tuv report k mojim ještě nezapsaným kolům ... 8) dík
Obrázek
والصبر مفتاح الفرج

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od remix »

ten alcar je stara zalezitost a na urade o tom vedi, sam mi to ourada na dopravce ukazoval, ze tento papir potrebuju, ale primo pro dany typ kol sou jine udaje a jsou schopni si to zjistit, tak mi to rikal, docela dost studoval ten typovy list, nejsou blby ;-) zatim se mi to zapsat nepodarilo, ale doufam ze casem 18" v TP mit budu, jak ne, tak se objevi tady v inzerci :(
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

kubito píše:http://www.raeder-gutachten.de/index.php

tady jsou nejaky typove listy ke kolum muzete mrknout a stahnout ;-)
To nejsou typové listy,ale TUV homologace. :D
Typové listy.něco je v doc.,něco v pdf.
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

Dacan píše:má tu někdo už zkušenosti s tím že to zapisoval přes typový list? zase sem něco málo oběvil viz http://www.e-pneu.cz/images/typove_list ... y_list.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; za předpokladu že to vyplním, napíšu tam že je to na moje auto apod. Pak nějak zfalšuji razítko firmy apod. a pak zajedu za tím technikem (podmínky potvrzení
kontroly montáže na vozidlo kontrolním technikem typu „K“ Zkušební stanice v souladu s vydaným KBA
SRN č.XXXXX, které je nedílnou přílohou tohoto Typového listu.) to je nějaký jejich technik nebo se tím rozumí technik stk?
Pak zafrčím na úřad s tp v ruce to zapsat, nevíte jestli jen mrknou na razítko nebo do té firmy volají nebo si to nějak ověřují?
Vidíš to až příliš jednoduše :D
Typový list od Autokola s.r.o.můžeš použít,ale pouze pro ráfky 3245 ProLine, 3246 AUTEC, 3247 R.O.D. (Rondell, Lenso, Speeds) pokud tam napíšeš jinou značku,každej kdo do toho alespoň trochu vidí pozná,že je to falzum.
"K" technik je kvalifikace technika STK pro dovozy a schvalování,KBA(TUV) je nedílnou součástí typového list,to je homologace ráfku.

DaNNy
Příspěvky: 352
Registrován: 31 pro 2004 15:51

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od DaNNy »

Tak už jsem bezradný. Byl by tu někdo tak ochotný a polopatě mi popsal postup při zápisu kol do TP? Případně mi s tím pomohl za nějakou odměnu? Četl jsem zákon, vše je mi jasné, ale prostě to v mém kraji vůbec nefunguje. Zkoušel jsem už vše-autorizovaného prodejce, importéra, STK, dopravku, vždy si vyjedou data z mého TP a zjistí, že tam jsou pouze dva rozměry. Nikdo ale neví, jak tyto rozměry rozšířit o alternativní. :cry: :cry:
Poradí někdo?

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

V první řadě musíš mít kola,která zapsat jdou,tím myslím výrobce.
K ráfkům předepsanou dokumentaci(typový list,TUV a jeho český překlad)
Absolvuješ kontrolu na STK(může dělat technik typu K)cca 200,-Kč,jak kde
Na základě kontroly jdeš nechat ráfky dopsat do tech.průkazu na obecní úřad s vyšší právní působností(tak,kde máš registraci auta)zde už se nic nekontroluje.cca 50,-
Je velká pravděpodobnost,že narazíš na trotla,který to co uvádím nezná a bude dělat problémy.
V žádném případě doklady od kol na OÚ nenechávat,pouze kopii.Při dalším prodeji,je dobré je dát ke kolům.
Je dobré se připravit a znát trochu problematiku viz odkaz níže.
Absolvoval jsem to už víckrát a vždycky se našel chytrák,kterej se snažil dělat problém,tam kde není.
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud máš starší kola a nic k nim a nejsou to nějaké extrémí rozměry,tak někde dokumenty půjčit a zapsat.

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

tak jsem zjistil, že se dá cokoli celkem dobře zapsat při dovozu auta :). co je v německém TP nebo v protokolu z technické, je pak i v českém (ale musí se jim na úřadě zdůraznit, aby si dali tu práci a opravdu do českého TP napsali vše co je v těch dokumentech, takže i v poznámkách a ne jenom to, aby jim tam nezůstalo moc prázných políček... :roll:)

mám dvě jinak naprosto nevyřešitelný mouchy jednou ranou. místo automatu manuál (to bych tam fakt jinak v zivote nedostal) a 17" kola.
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

dubi
Příspěvky: 854
Registrován: 06 kvě 2009 10:01
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od dubi »

Jo, my takhle na vectře máme taky 17", už asi 3 roky :D
Ex: lOo ==vw== oOl G1 --> //// Punto --> Corsa B --> G3 TDI --> G4 Zender Concept -->Insignia SportsTourer
Now: Calibra C20XE & GV GTI MTM

Uživatelský avatar
Jonas
Příspěvky: 85
Registrován: 07 led 2008 17:39
Bydliště: NA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Jonas »

bóďa píše:tak jsem zjistil, že se dá cokoli celkem dobře zapsat při dovozu auta :). co je v německém TP nebo v protokolu z technické, je pak i v českém (ale musí se jim na úřadě zdůraznit, aby si dali tu práci a opravdu do českého TP napsali vše co je v těch dokumentech, takže i v poznámkách a ne jenom to, aby jim tam nezůstalo moc prázných políček... :roll:)

mám dvě jinak naprosto nevyřešitelný mouchy jednou ranou. místo automatu manuál (to bych tam fakt jinak v zivote nedostal) a 17" kola.
to tě to napadlo až ted, hlavně že se tu o tom píše :(
škoda 100, 125-mrtě prdel -> mazda 323F BJ 1.5-ideál -> mitsubishi colt 1.3-hezký ale líný -> ???

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

Jonas píše:
bóďa píše:tak jsem zjistil, že se dá cokoli celkem dobře zapsat při dovozu auta :). co je v německém TP nebo v protokolu z technické, je pak i v českém (ale musí se jim na úřadě zdůraznit, aby si dali tu práci a opravdu do českého TP napsali vše co je v těch dokumentech, takže i v poznámkách a ne jenom to, aby jim tam nezůstalo moc prázných políček... :roll:)

mám dvě jinak naprosto nevyřešitelný mouchy jednou ranou. místo automatu manuál (to bych tam fakt jinak v zivote nedostal) a 17" kola.
to tě to napadlo až ted, hlavně že se tu o tom píše :(
? nechápu tvoji připomínku.... až teď jsem si dovezl auto z německa, nevím, co chytřejšího ti k tomu mám říct... :alien: :D
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
Jonas
Příspěvky: 85
Registrován: 07 led 2008 17:39
Bydliště: NA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Jonas »

bóďa píše:KDYBY MI NĚKDO ZA ÚPLATEK ZAPSAL KOLA DO TP, AŤ MI NAPÍŠE SZ :?:
:x
sry já myslel, že pořád píšeš o renckoj, viz. tvůj starší příspěvek :wink:
škoda 100, 125-mrtě prdel -> mazda 323F BJ 1.5-ideál -> mitsubishi colt 1.3-hezký ale líný -> ???

Uživatelský avatar
maRkus
Příspěvky: 5343
Registrován: 15 zář 2006 13:08
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od maRkus »

Stejne to je nahovino.... tohle a tamto a toto... proc to nemuze bejt, lejstroz z uradu, technicka... vejde se, neskrta, zapis... proc nejaky zapisy od dovozcu, preklady, nesmysle atd atd...
AUTOSERVIS, PNEUSERVIS, AUTOSKLO, RYCHLOSERVIS, mechanické práce, klempířina, lakovaní, odtah vozidel. (Praha 5) - SZ nebo 603 909 767, http://www.freshlak.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.flickr.com/photos/130435261@N04/" onclick="window.open(this.href);return false;

Simmy
Příspěvky: 597
Registrován: 29 črc 2009 20:28

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Simmy »

a úředníkovi za okýnkem stačí jen ten typový list potvrzený technikem? nebo úředník ověřuje i TUV?

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

To ti nikdo nemůže říct.Všude si to vykládají jinak.TUV je nedílnou součástí typového listu,tak právo vidět ho určitě mají.Na mně ho jednou chtěli,jednou ne.

Uživatelský avatar
Jonas
Příspěvky: 85
Registrován: 07 led 2008 17:39
Bydliště: NA

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Jonas »

Simmy píše:a úředníkovi za okýnkem stačí jen ten typový list potvrzený technikem
no vždyt to znáš 8)
škoda 100, 125-mrtě prdel -> mazda 323F BJ 1.5-ideál -> mitsubishi colt 1.3-hezký ale líný -> ???

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“