Zápis jiných kol do TP

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

Odpovědět
Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od remix »

mikl píše:To ti nikdo nemůže říct.Všude si to vykládají jinak.TUV je nedílnou součástí typového listu,tak právo vidět ho určitě mají.Na mně ho jednou chtěli,jednou ne.
a ja zas prisel jen s typovym listem potvrzenym STK (coz by jim uplne melo stacit) a urednik po me chtel i TUV a cesky preklad, ale jak sem tohle vsechno mel tak bez jakychkoliv problemu mi to zapsal..
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Programen
Příspěvky: 13
Registrován: 08 srp 2011 13:42
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Programen »

Čau, mám dotaz a nechtěl jsem kvůli tomu zakládat nový téma...
Chci se jen zeptat, co všechno musim nechat připisovat do papírů, jestli jsou to jen úpravy motoru a exteriér, nebo třeba i pedály, řadičku, sedadla, pásy atd???

Díky :D
Gallupovo varování: osmdesát procent všech lidí se považuje za nadprůměrné řidiče.

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

Do technického průkazu se nemusí dopisovat téměř nic :-)
V rychlosti mně napadá jen alternativní rozměr ráfků,tažné zařízení a snad alternativní pohon.
TP nejsou omalovánky,výměna všech ostatních dílů je vázána homologací,pokud je pro konkrétní díl vyžadována směrnicí EHS/ES nebo předpisem EHK.Konstrukční díl musí být opatřený značkou o homologaci.
Když si koupíš homologované sportovní sedačky,můžeš je tam dát a nic zapisovat nemusíš,naopak předělat sedačky z jednoho typu auta do druhého nemůžeš,protože nemají homologaci pro daný typ.Tak to platí v zásadě pro vše.
Lidi se snaží dopsat do TP všechno možný,ale není to nutné.

malybrko
Příspěvky: 16
Registrován: 07 led 2011 11:06

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od malybrko »

Zdar chlapi,
potřebuju poradit a pomoct :D

Mám BBS RS 771 a chtěl bych je zapsat do TP, ale protože to jsou OEMka, tak k tomu žádný TL ani TUV není, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
Berry
Moderátor
Příspěvky: 8395
Registrován: 30 kvě 2005 20:05
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Berry »

Na jaky auto to potrebujes? Rozmer je 6,5x16 s pneu 205/45? Kdyby jsi to potreboval na skodovku, konkretne fabii 1, tak mam doma papir, ze Škodovky, potvrzeny ministerstve dopravy o zapisu rozmeru techto kol, ET myslim ze tam je 37, pripadne 42 nebo 43. Nechaval jsem je zapisovat na byvale Fabii 8)
Seat Ibiza 6L1 1.4 16V Reference
Skoda Octavia II FL 1.2 TSI Elegance
Skoda Rapid 1.2 TSI StylePlus
Skoda Octavia RS III 2.0 TDI RS Challange

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Lordík »

když jsme u toho taky scháním způsob nebo nejlépe typový list na kola RH ZW1 přední 8.5palce zadní 9.5 palce 17 samozřejmě bylo by to na vectru B nevíte o někom kdo má podobný rozměry gum? mohly by bejt i podobný na kola přijdou užší gumy jako jsou 225, 215, 205 díky za radu a když tak jsem i do zpáv 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

JohnTR
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2011 11:28

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od JohnTR »

remix píše:
mikl píše:To ti nikdo nemůže říct.Všude si to vykládají jinak.TUV je nedílnou součástí typového listu,tak právo vidět ho určitě mají.Na mně ho jednou chtěli,jednou ne.
a ja zas prisel jen s typovym listem potvrzenym STK (coz by jim uplne melo stacit) a urednik po me chtel i TUV a cesky preklad, ale jak sem tohle vsechno mel tak bez jakychkoliv problemu mi to zapsal..
A ty TUV jsi měl originál nebo vytisknuté z netu??? Jde o to ze je nemám ale na netu jsem je našel.

Uživatelský avatar
remix
Příspěvky: 9275
Registrován: 05 srp 2004 01:35
Bydliště: Moravian-Silesian region

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od remix »

pokud tam budes mit povoleny ten rozmer pneu a rafku co potrebujes na tvuj typ auta, tak by nemel byt problem, urednik to nebude studovat pod lupou jestli je to origos ci vytisknute z netu. Maximalne kdyby mel problem reknes, ze si to takhle dostal ke kolum :D kazdopadne za zkousku nic nedas...
..:: MB C-Klasse ::..
..:: Škodovka vMPi ::..
..:: Kawa Z750 ::..

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

JohnTR píše:
remix píše:
mikl píše:To ti nikdo nemůže říct.Všude si to vykládají jinak.TUV je nedílnou součástí typového listu,tak právo vidět ho určitě mají.Na mně ho jednou chtěli,jednou ne.
a ja zas prisel jen s typovym listem potvrzenym STK (coz by jim uplne melo stacit) a urednik po me chtel i TUV a cesky preklad, ale jak sem tohle vsechno mel tak bez jakychkoliv problemu mi to zapsal..
A ty TUV jsi měl originál nebo vytisknuté z netu??? Jde o to ze je nemám ale na netu jsem je našel.
Pokud máš typový list,je jedno kde seženeš TUV.Je to příloha typového listu,nic se na něj nepotvrzuje.Není žádný rozdíl mezi staženým z netu a dodaným ke kolům.Samozřejmě údaje v typovém listu musí být shodné s TUV.

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

protože jsem blb a nezapsal jsem při dovozu spolu se 17" rovnou i 18", ale teď jsem 18" pořídil, tak šaškuju s typovym listem.. stačí, když je to vytisknutý z netu nebo to musí bejt "originál"? myslim konkrétně typovej list
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od m.artty »

A co jím říct, ať si dohledaj původní TP a dopíšou to podle něj, jestli to tam je.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

no to určitě nee, pač ty 17" tak taky nebyly, to mi jenom napsal mekánik do papírů od dovozový technický, podle kterejch pak vyplnujou TP... no a blbec jsem si tam nenechal napsat rovnou i ty 18"

jde jenom o to jestli stačí že na tom typovym listu je poznat že je staženej nebo jeslti má vypadat že je origo.. asi takhle bych to řek
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
deywis
Příspěvky: 608
Registrován: 15 zář 2008 17:09
Bydliště: Vyškov

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od deywis »

pánové, včera sem si říkal že bych mohl zlegalizovat ty svoje 15" taky,ať mám klid. Proletěl jsem zběžně toto téma a dočetl se o typovém listu. Tak jsem napsal výrobci (ronal) jestli by mi za úplatu vystavili typový list, i na konkrétní typ vozu.

Dneska ráno se dívám do mejlu, kde mám od nich odpověď:

"Dobrý den,
jako přílohu Vám zasílám typový list na disky 10R Turbo pro vůz Scirocco.
Typový list vystavujeme bezplatně.
S pozdravem
....."

Takže, co teď potřebuju dál? Zajet s tím na STK a pak na úřád, kde mi to zapíšou?
OpenWine.cz - jedinečná vína z Chille, Argentiny a Uruguaye dodávaná přímo od výrobce. V případě většího odběru využijte množstevní slevy. Kontaktujte mne prostřednictvím soukromých zpráv.

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

@bóďa - tak hlavně musí být potvrzený :) dovozce+prodejce+STK + TUV
Koukám KH,tam to znám,zapisoval jsem tam 17" a dvoje 18"

@deywis - ještě by jsi měl mít jako přílohu TUV,orig+překlad,pokud není přímo na typovém listu.Někde ho chtějí,někde ne.
V samotném typovém listu nejsou podmínky montáže ráfku.
TUV Ronalu se dá volně stáhnout.

Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od bóďa »

jo, to jakoby bude.. na stk už jsem byl a prej až je tam budu mít tak mi to potvrděj..

to s tim "zapisoval jsem tam 17" a dvoje 18"" kdyžtak sz 8)
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
deywis
Příspěvky: 608
Registrován: 15 zář 2008 17:09
Bydliště: Vyškov

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od deywis »

mikl: díky, máš někde link kde to TUV stáhnu?
OpenWine.cz - jedinečná vína z Chille, Argentiny a Uruguaye dodávaná přímo od výrobce. V případě většího odběru využijte množstevní slevy. Kontaktujte mne prostřednictvím soukromých zpráv.

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od m.artty »

By mě zajímalo, proč tam ti kola musí být nasazené, když je to alternativní rozměr. To taky není úplně v pořádku ne? :lol:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

Tady je,proklikej se až na požadovaný typ auta a vyber požadované ráfky,potom dole klikni na "Gutachten" a otevře se Ti TUV v PDFku.V TUV jsou potom všechny auta,na které lze konkrétní ráfek použít a všechny podmínky,které je nutno splnit.také jsou tam všechny povolené pneu.
http://ronal001.mx-live.com/default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

m.artty píše:By mě zajímalo, proč tam ti kola musí být nasazené, když je to alternativní rozměr. To taky není úplně v pořádku ne? :lol:
Zjevně nevíš,o čem píšeš :-)

Uživatelský avatar
deywis
Příspěvky: 608
Registrován: 15 zář 2008 17:09
Bydliště: Vyškov

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od deywis »

díky moc, už sem to našel :D

ten překlad potom musí být nějak ověřenej, nebo, pokud umí máti dobře německy, stačí překlad od ní?
OpenWine.cz - jedinečná vína z Chille, Argentiny a Uruguaye dodávaná přímo od výrobce. V případě většího odběru využijte množstevní slevy. Kontaktujte mne prostřednictvím soukromých zpráv.

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

Myslím,že překlad nemusí být ověřenej,já jsem ho taky nikdy nenechal ověřovat.
Nemusíš ani nic nechávat překládat,Alcar nechal udělat pro zákazníky překlad podmínek.Protože Ronal používá stejné kódování podmínek,múžeš překlad v klidu použít.
Otevři link a najeď na tabulku "seznam držitelů schválení".
Hned první kolonka Alcar Bohemia až vpravo "překlad vzoru schválení ..."
Otevři to PDFko a na první straně je tabulka s kódy podmínek.Z TUV které si vytiskneš k ráfkům si v tom překladu vyhledáš odpovídající stránky s překladem.
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
T.i.m.u.r
Příspěvky: 350
Registrován: 08 bře 2010 17:43
Bydliště: Žatec / Ústí nad Labem / Praha / Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od T.i.m.u.r »

Tak jsem si to tu celé pročetl a nikdo tu asi nemá stejný problém.

Takže: Lze to nějak udělat, pokud výrobce ani dovozce auta už neexistuje (Nechci to auto jmenovat, proto mu říkejme modelově třeba Wartburg) a v typových listech jsou samozřejmě až auta, dejme tomu 1990-dodnes a zmiňované vozidlo je třeba z roku 1980.
Dejme tomu, že bych zůstal u 13", ale chtěl bych širší, než "papírové" 145 nebo 155 (dejme tomu 175 případně 195) s adekvátně širším diskem.

Existuje nějaká jiná cesta než skutečně projít všemi těmi zkušebnami, testy maximální rychlosti, brzd a podobně,... Například pěkně poprosit výrobce, případně dovozce (kol) jestli by (za úplatu) nenapsal požehnání, že je lze i na takový starý vehikl namontovat nebo něco podobného,...
r.v.: 1974 - 55HP/80Nm

(Štukatérské, sochařské, restaurátorské práce - praxe více než 30let)
www.stukater.wz.cz

Uživatelský avatar
mikl
Příspěvky: 26
Registrován: 26 led 2005 07:55
Bydliště: Středočeský

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od mikl »

Zkusit poprosit můžeš,za to nic nedáš.Pravděpodobnost,že Ti někdo něco takového potvrdí je ale mizivá,protože tím jaksi nepotvrzuje,že je tam můžeš konkrétní ráfek nasadit,ale hlavně nese za takové rozhodnutí zodpovědnost.Pokud by se něco stalo,má docela problém s řešením následků.
navíc pokud půjdeš zapisovat kola tam,kde o tom mají páru,tak budou chtít TUV/KBE a to asi jen tak neseženeš.
Nicméně kdysi,když jsem ještě nevěděl jak celý postup chodí,tak jsem zašel k dealerovi Škoda a vklidu mi vystavil potvrzení,že můžu dát na OI TDI 17"ráfky. :D nakonec jsem ho nikdy nepoužil,ale mám ho schovaný stále. :D

Kubajz

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Kubajz »

Já psal na Borbet.cz a napsali mi,že typový list vydávají pouze ke kolům prodaných u nich a poslali mi pouze TUV :(

Uživatelský avatar
deywis
Příspěvky: 608
Registrován: 15 zář 2008 17:09
Bydliště: Vyškov

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od deywis »

ronal posílá typový list na požádání za "děkuju" :)

poradim ti - sežeň někoho kdo má ronaly ve stejným rozměru co máš borbety, hoď to na auto, napiš si o všecky dokumenty, nech si to zapsat a hotovka. v papírech stejně nepíšou značku kol ale rozměr, ne?
OpenWine.cz - jedinečná vína z Chille, Argentiny a Uruguaye dodávaná přímo od výrobce. V případě většího odběru využijte množstevní slevy. Kontaktujte mne prostřednictvím soukromých zpráv.

vonyt
Příspěvky: 3
Registrován: 25 úno 2012 11:50

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od vonyt »

Zdravím. Mám takovou otázku. Koupil jsem z druhý ruky kola BBS 15" a jde o to, že je nemám zapsaný v TP. Na netu jsem našel typový list přesně na ty kola co mám a chtěl bych se zeptat, jestli by mi to mohlo projít kdybych si to vytisknul i s tima razítkama a škrábnul tam nějakej podpis? Jeslti to nebudou nějak na Alcaru zjišťovat jestli to prodali tomu a tomu a datum jestli si nebudou ověřovat?

http://download.jezekus.net/download/Je ... ist_16.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Kubajz

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od Kubajz »

a ještě jedno přitroublá otázka.mám sadu 7x14 a 8x14.Musí být na každý rozměr zvlášt papír?

Uživatelský avatar
deywis
Příspěvky: 608
Registrován: 15 zář 2008 17:09
Bydliště: Vyškov

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od deywis »

vonyt píše:Zdravím. Mám takovou otázku. Koupil jsem z druhý ruky kola BBS 15" a jde o to, že je nemám zapsaný v TP. Na netu jsem našel typový list přesně na ty kola co mám a chtěl bych se zeptat, jestli by mi to mohlo projít kdybych si to vytisknul i s tima razítkama a škrábnul tam nějakej podpis? Jeslti to nebudou nějak na Alcaru zjišťovat jestli to prodali tomu a tomu a datum jestli si nebudou ověřovat?

http://download.jezekus.net/download/Je ... ist_16.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

na nějakým foru sem četl přímo zkušenost jednoho borce kterej si nechával zapisovat kola a dotyčnej úředník si to ověřoval telefonicky v Alcaru. Takže počítej s tím, že jestli si to takhle "vytiskneš a podškrábneš nějakej podpis" a narazíš zrovna na takovýho úředníka, bere se to jako padělání a bez povšimnutí by se to určitě nenechalo....
OpenWine.cz - jedinečná vína z Chille, Argentiny a Uruguaye dodávaná přímo od výrobce. V případě většího odběru využijte množstevní slevy. Kontaktujte mne prostřednictvím soukromých zpráv.

berty2
Příspěvky: 97
Registrován: 18 led 2010 17:08
Bydliště: Karviná

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od berty2 »

Zdravim chtel bych se zeptat jestli nahodou nekdo nema typovy list na RH ag cup chtel bych je dat na fabii ale bohuzel nikde na netu nemuzu tento typovy list najit ( bohuzel ke kolum jsem zadny nedostal) diky za rady a pomoc

jandist
Příspěvky: 146
Registrován: 11 srp 2011 13:03
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zápis jiných kol do TP

Příspěvek od jandist »

nevíte kde bych našel TUV na momo corse 17" 7,5 et35 ?
VW Passat 3B5 1.9 TDI 85 kW + Chip

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“