Podvozek/podvozky

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
addas
Příspěvky: 40
Registrován: 28 bře 2013 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od addas »

Máte někdo zkušenosti z repasováním stavitelnýho podvozku? Konkrétně mi jde o KW
Renault Clio 2.0. 16V Williams

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od kozorozecek »

Mate nekdo zkušenost s rozdilem tlumiču Koni special a Koni sport???
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Gooder »

Zkušenost z obou podvozků nemám, mám jen Sport, ale ty Special jsou víceméně náhrada za klasické, ne? Ten Sport bude tvrdší a asi bude mít minimálně vpředu nastavitelnou tuhost.

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od kozorozecek »

tuhost je nastavitelna u obou ,udajne by speciaqly mely bejt na nejnižši tuhost jako origo ,me by zajimalo zda sport nejmekči je jako special nejtvrdši
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od VWshop.cz »

demon.xx píše:Dobra, tedy je to jedno... jeste bych se zeptal ma-li nekdo tady zkusenosti s podvozky znacky TA-Technix
Dekuji za odpoved

To luke.bean: na drifty moc ne, mam rad svoje gumy... ale zatacky se s tim rezou moc hezky...

Podvozky TA-technix jsou řádově kvalitnější než JOM. JOM se vyznačují extrémně častou návratností k reklamaci ( vrací se opravdu skoro každý JOM k reklamaci )a to je taky důvod , proč jsme je stáhli z eshopu. TA-technix není luxusní třída, ale za ty peníze, které to stojí jsou to skvělé podvozky. Navíc ke všem podvozkům od TA je možné koupit náhradní díly, takže když odejde po záruce tlumič, tak se prostě vymění a jede se dál.

Pro lidi, kteří nechtějí za stavitelný opravdu kvalitní podvozek dát 20-30 tis je to dobrá cesta.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Tom_ »

přímo na KONI.com maj k tomu uvedeno tohle

Kód: Vybrat vše

: The KONI Special (red) has been engineered to maximize the ride comfort with good handling performance for each vehicle application. The KONI Sport (yellow) typically starts at a higher initial valving baseline to give a sportier feel and work on vehicles with higher performance parts. In some instances, KONI will only offer a Special or Sport valving and not both. Some modern cars come from the factory with higher tech suspension systems and wheel/tire packages so they would move directly into the Sport range, however they are still valved to give a comfortable ride with very good handling capabilities
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od kozorozecek »

a nahodou česky to nemaš??překladač mi přeložil nejake hovadiny :-(
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od VWshop.cz »

addas píše:Máte někdo zkušenosti z repasováním stavitelnýho podvozku? Konkrétně mi jde o KW
Repasem myslíš výměnu komponent nebo opravu a renovaci komponent?
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od fereros2 »

Dotaz asi trochu mimo, ale jak by se chovalo auto s powerflexama a novýma sériovýma tlumičema případně něco jako Koni Street? Jde mi o to, že budu mít sadu powerflexů (měkkčí řada) za zlomek ceny normálních a podvozek mám novej v sérii + origo snížený pružiny určený pro tyto tlumiče (origo bmw + AC Schnitzer pružiny cca 2-3cm dolů)

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 2117
Registrován: 30 črc 2011 21:37

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Juraj »

určitě tim nic nezkazíš, uložení náprav a tlumení jsou 2 "nezávazné" věci :-)
Jediná správná poloha ženy a pístů je "V" nehledě na to že "Víc hlav, víc ví..."

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od kozorozecek »

nebudeš jezdit v kostitřasu ale s přesnym řizenim.v zatačkach ti to zas moc ale nepomuže tam to chce ty tlumiče
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od fereros2 »

to rád slyšim, chci auto ve kterém se dá jet pohodlně i někam dál a třeba štelovákem od JOM bych degradoval veškerý komfort, samozřejmě kdyby to byl nějaký profi podvozek, tak neřeknu, ale momentálně řeším swap motoru (2.5l) a hnacího soustrojí a na podvozek nestačí prozatím kačky

BIGPAPA
Příspěvky: 9161
Registrován: 09 čer 2007 01:50
Bydliště: PIT-STOP
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od BIGPAPA »

jom je měkkej 8)
Svět by byl o mnoho bezpečnejší, když by každý před vstupem do letadla musel sníst kousek slaniny....

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od fereros2 »

aha, ale tak ono záleží taky o kolik ho dám níže nebo ne? Každopádně radši našetřim na nějaký kvalitnější...

Uživatelský avatar
kozorozecek
Příspěvky: 618
Registrován: 02 říj 2007 21:02
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od kozorozecek »

pokud je vejškove stavitelnej neznamena to že je stavitelnej i tuhost
mercedes C w202 141kw
holky a auta to je moje

Uživatelský avatar
fereros2
Příspěvky: 320
Registrován: 08 říj 2012 12:19
Bydliště: Cheb

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od fereros2 »

Vlastně pravda, nemá progresivní pružiny, ale klasiku...Nevím, ale asi to řešit nebudu, dám tam PURy a uvidíme 8)

Uživatelský avatar
martin51253
Příspěvky: 354
Registrován: 12 úno 2012 11:32
Bydliště: Turnov

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od martin51253 »

ahoj mam problém objednal jsem stavitelný podvozek a prodejce mě napsal e-mail jakou mam šířku tlumiče.bud 50mm nebo 55mm

jedná se o vůz audi a3 rok 2007 1.9tdi pd 77kw třídvířko náhon na předek.

měřil jsem to šuplérou a na předku jedné strany mam 50mm a na druhé straně 55mm??? :-? :-?

než jsem to koupil bylo lehce bourané na kolo (právě na té straně ,co je tlumič 55mm) asi měnily za nový.
nevíte někdo včem se ty tlumiče liší kromě šířky? jestly to má jiné uložení nebo jak?

moc díky
Leštění a renovace laku
https://www.facebook.com/elitautodetail

http://www.detailingpro.cz/
Elite Auto Detail

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od luke.bean »

liší se to pouze tlumičem a těhlicí , poznáš to podle toho jaký máš brzdy , dávali se na tehle motor oba dva typy

buď máš držák brzdiče jakou součást těhlice a menší brzdič , tak to je 50 mm , neb můžeš mít držák brzdiče šroubovanej na těhlici a pak je průměr 55

ale některý podvozky dodávají redukci , že tlumič je 50 a přes redukci ho dáš do těhlice 55 mm 8)
QUATTRO 309 kW

cervenakarkulka
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2013 14:57

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od cervenakarkulka »

mám mazdu demio 1.3 53kw r.v.99,
chtěl bych na ni sportovní podvozek, snížený o 4 cm. Na webu jsem našel tohle : http://podvozek.k-tuning.cz/23190/ta-te ... 0-30m.html koupili by jste ho? Popřípadě jaké jsou jiné možnosti něž koupit podvozek který je přímo určený na to auto. dík

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Jestli to chces jenom kvůli snížení, tak ti bude ten TA technix stačit, ale nečekej od toho funkčnost v zatáčkách nebo snad nejake pohodli/tlumeni razu
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

cervenakarkulka
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2013 14:57

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od cervenakarkulka »

nešlo by sestavit nějaký lepší podvozek (koupit odděleně tlumiče a pružiny ? třeba z felcky ,nebo z 323 ?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
Příspěvky: 3089
Registrován: 04 srp 2011 19:12
Bydliště: Havířov

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od LiberaleMiguel »

Ono by aji stačilo koupit jenom pružiny. Ta ty prachy co bys dal za ten TA podvozek už seženeš nejake kvalitnejsi
Keep /-/atin'

Cokoliv Polsky, Allegro -> SZ nebo ideálně rovnou Facebook

Skořepiny na míru

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Lordík »

cervenakarkulka - jestli chce snížit o tak málo jako je -4cm tak ti bez problému stačí:

1, buď pořídit nižší pružiny a dát je na seriový tlumiče ono to nějak fungovat bude (koukám ta-technix dělá pružiny -30mm a stojí to 2300kč)

2, nebo sundat kolo vzít flexu a upálit jeden závit střískneš do toho kladivem závit vyndáš a bez demontáže všeho opětovně nandáš kolo a máš hotovo (jo a je to zadarmo) spek

3, cena v odkazu je naprostej nesmysl značka to je pro jiné auta jedna z nejlevnějších a nejméně kvalitních.

4, rozhodnutí je jasný nejdříve to řízni když to nebude k tomu pořiď pružiny u zbytku je to škoda peněz. 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

cervenakarkulka
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2013 14:57

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od cervenakarkulka »

ok a neodjebe to tlumiče ?

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od tholis »

Odjebe to nejenom tlumice a vezme to sebou i spoustu veci okolo..Alw co..delal to prece Chip Foose ne?
" www.autowerks.cz "

cervenakarkulka
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2013 14:57

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od cervenakarkulka »

jo... ikdyž to sundám jen o 3 cm ?

Uživatelský avatar
Lordík
Příspěvky: 1501
Registrován: 31 črc 2011 16:12
Bydliště: Budvar city

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Lordík »

tak je to snížení a to nikdy neprospělo ničemu 8) já měl tehdá pružiny -5předek a -3zadek nebo jak to bylo a absolutně v pohodě při tak malým snížení se to běžně cpe na seriové tlumiče. teď je otázka o kolik to padne když řízneš jeden závit :lol: se toho nesmíš bát, koupit nové nižší pružiny za 2jku už není nic tak nesplnitelnýho 8)
Ophell Vectra B Zender Sport 2.1 16V BIG Turbo Nitro! 300HP / 350HP / 400HP Club! Clean engine / car design , Airlift 3P dual Viar, 8piston brake 370mm wave rotor RS3, 3tlg. Schmidt vn-line 19" stretch, Prosport EVO, Sparco, Coming soon 2K18!

cervenakarkulka
Příspěvky: 7
Registrován: 13 srp 2013 14:57

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od cervenakarkulka »

dík ! :)

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od VWshop.cz »

LiberaleMiguel píše:Jestli to chces jenom kvůli snížení, tak ti bude ten TA technix stačit, ale nečekej od toho funkčnost v zatáčkách nebo snad nejake pohodli/tlumeni razu

TA Technix podvozky mají a plní zkoušky TÜV, takže co se týče tlumení, funkčnosti a bezpečnosti fungují naprosto v pořádku a tak jak mají. Vše co píšeš podvozek plní naprosto bez problému, ale je potřeba počítat se snížením komfortu, které se odvijí od délky běhu tlumiče a jeho nastavení.
Naposledy upravil(a) VWshop.cz dne 16 srp 2013 12:18, celkem upraveno 2 x.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od VWshop.cz »

cervenakarkulka píše:nešlo by sestavit nějaký lepší podvozek (koupit odděleně tlumiče a pružiny ? třeba z felcky ,nebo z 323 ?
Kupovat odděleně tlumiče a pružiny je problém. Každý tlumič a pružina má určitou charakteristiku, takže když začneš kombinovat nesouvisející díly, tak pak zpravidla ten komplet nefunguje tak jak má.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“