Brzdy

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
_stalker_
Příspěvky: 3
Registrován: 09 pro 2013 23:12

Re: Brzdy

Příspěvek od _stalker_ »

Zdravim,
potřeboval bych od někoho kdo má alfu romeo 159 a na předku má čtyřpístky od bremba a nebo někoho kdo má tyto třmeny aby mi napsal rozteč šroubů. Fotka není nic moc, ale takhle by snad měly vypadat. Díky za pomoc.
Přílohy
000main_01.jpg

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od tom406 »

Radiálně 130mm -zrovna je mám k repasi na stole doma
Přílohy
DSC_0162.JPG

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Nevíte, jak jsou na tom s kvalitou třmeny MD Components? Četl jsem dost negativních recenzí, ale to se týkalo kotoučů nebo adaptérů. Jde mi jen o ty třmeny, kotouče a desky by se sehnaly od jiné firmy. Adaptéry by se případně daly udělat i jinde.

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Brzdy

Příspěvek od tholis »

Gooder: Mám pár zprostředkovaných zkušeností a rozhodně nebrat 8) Brzdiče některých sérií jsou ze špatných materiálů a tečou apod.
" www.autowerks.cz "

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Kotouče jsou v pohodě :-) aspoň ty s lehčenými středy co mám(taková ta pavučina)
O třmeny je třeba se hodně starat, rozhodně nejsou bezúdržbové
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Tak na to peču, radši nějaká Bremba.

Mimochodem, co znamená hodně starat? :D

Nevíte někdo, jak velké pístky mají Bremba z Alfy 159 pro 305mm kotouč? Pro 330mm by měly mít 42mm, ale ty menší jsem nenašel.

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Jestli si na dílně vzpomenu, tak ti je změřím :D
No co sem viděl, tak se to dost zanáší brzdovým prachem, takže minimálně tohle čistit :-) I když co vím, tak Kábrt začal osazovat nějaké líp řešené prachovky před nedávnem, tak těžko říct jak to funguje teď...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Brzdy

Příspěvek od tholis »

Gooder: Neres blbosti..a dej tam proverene a funkcni veci: ap racing/brembo/r32 K tem jsem toho tady psal milion..pasuji plug and play..zadne adaptery...pokid budou v poradku nemusis se o ne ve sve podstate vubec starat. Na nahradni dily nemusis milostive par let cekat (az se pan kabrt uraci) apod.
" www.autowerks.cz "

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Já vymýšlím právě alternativy, protože za ty prověřené chtějí docela dost peněz mi přijde, když to porovnáš s Bremby z Alfy nebo Eva. Ale s tou náročností na údržbu máš pravdu. Po koupi bych je nechal zrepasovat a měl bych klid :) Pořád tak pokukuju po těch APčkách a Brembech, tak se uvidí. Času je na to dost.

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Brzdy

Příspěvek od tholis »

Gooder: Tak a teď přemýšlej proč jsou ty AP a bremba tak drahý a proč MD tak levný? Asi proto že to první jen tak někdo dávat pryč nebude a to druhý je většinou horký (spíš až pálivý) zboží ...

Pořeš s weslym polský allegro tam je to za pusu kolikrát. Tom406 ti to zrepasuje odvádí špičkovou práci..a máš vystaráno 8)
" www.autowerks.cz "

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Já bych spíš potřeboval někoho, kdo mi prodá jen třmeny. 13 tisíc se mi za celou sadu dávat nechce, když kotouče a desky stejně budu kupovat nové :(

Jinak ty MD vycházejí dráž nebo stejně. Tady šlo jen o třmeny za 7500Kč, případně celá sada 330mm za 13tisíc.

S weslym průběžně něco na Allegru řeším, ale ti Poláci jsou divní :D Jedny Bremba z Cupry se tam válejí, ale nemají adaptéry a když si to sečtu, tak mě to vyjde nechat udělat dráž, než je koupit u nás. Navíc se ten prodejce hádal, že k tomu adaptéry být nemají. To nemělo smysl. Pak jsem zvažoval ty alfácké a zatím bez odpovědi(tam mám podezření, že jsou z něčeho jiného).

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Brzdy

Příspěvek od tholis »

Hele pokud máš O1RS tak ti bremba z cupry pásnou plug and play ne? 12tis je obvykle cena za sadu brzdičů 8) Kotouče a desky jsou spíš vždy jen do počtu..
Naposledy upravil(a) tholis dne 24 bře 2014 15:51, celkem upraveno 1 x.
" www.autowerks.cz "

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Právě Cupra používá z výroby adaptéry k Brembům ;) A tohle podle mě je trochu předražené, když stejná Bremba používá Focus RS a Romik za ně chtěl 5000Kč(měl je ale u něj zamluvené kamarád), v Anglii jsem je taky viděl a cena byla podobná. Jak jsem psal výše, Bremba z Alfy nebo Eva seženeš levněji, ale holt jsou častější. To bude asi kámen úrazu ceny u těch z Cupry. Časem uvidím, zatím brzdy nechám být. Stejně se momentálně u nás APčka nebo Bremba neprodávají :D

Edit: Foto origo adaptérů Seat
Obrázek

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Brzdy

Příspěvek od tholis »

Aha jsem si doplnil vzdělání díky 8) Věděl jsem že to jde přendat, nenapadlo mě že tam mají adaptér v originále 8) No jsem blbec sorry :?:
" www.autowerks.cz "

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

V pohodě, já to taky nejdřív nevěděl, ale co jsem se o ně začal zajímat, tak jsem to taky zjistil. Ten prodejce v Polsku to asi taky nevěděl. Jen sundal třmeny a bylo :D

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

On kámen úrazu , co se ceny týče, u těch třmenů z Cupry je právě to radiální uložení řekl bych, protože takové třmeny jsou mnohem jednodušeji uzpůsobitelné na cokoliv, kdežto u těch z Eva a Alfy se musí vymýšlet složitější adaptér na montáž. Viz. třeba můj projekt a uchycení těch mojich 6 pístků. Tytéž třmeny s radiálním uchycením z Porsche se prodávají za neskutečný ranec...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Bremba 330mm z Alfy Romeo 159/Brera bych nejspíš mohl mít za 4tisíce Kč. Mají taky radiální uložení. Ale pístky 42mm :D

Tyhle
Obrázek

Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 705
Registrován: 24 říj 2004 18:43
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Michelin »

Tak je kup, to je hezka cena :)
babyCupra

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Nejsou to přímo tyhle, to je jen příklad z netu. Ale mělo by se jednat o tenhle typ brzdiče. Jenže ty pístky jsou moc velké. Ty z Cupry mají 38/40mm a chod pedálu se nezmění. Těch 42mm si myslím asi už poznám :D

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od luke.bean »

objevili se na prodej bývalý moje a pak tolisovi AP

http://auto.bazos.cz/inzerat/33608683/B ... -Cupra.php" onclick="window.open(this.href);return false;
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Gooder: řešíš blbosti, brzdit to bude tak či tak a na o chlup jiný chod pedálu si rychle zvykneš
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Brzdy

Příspěvek od tholis »

Gooder jdi do tech mych Apecek...Fotka v inzeratu je jeste z me garaze...naposled byli na mem aute...je to zajety a funguje to...Mas vyreseno...
" www.autowerks.cz "

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Škoda, na ty mi teď chybí 5000Kč :twisted: Zkusím prodat RS nárazník :D

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od tom406 »

hoši hoši hoši to je zase něco pro mě. Plácáte hrušky a jablka dohromady. Je potřeba si uvědomit že samotný průměr kotouče není důležitý protože se vám zrovna hodí tyto nebo jiné BREMBA.
Ty průměry pístků různých brzdičů je potřeba brát v potaz a to že dva brzdiče mají shodné kotouče ještě neznamená že oba mají stejný stisk. Průměry pístků dle typu kde jsou osazeny rád zašlu tomu kdo bude chtít do SZ. Pozor také na náběžné pístky a ten kdo neví co to je, tak ať raději nelaboruje s brzdami vůbec. Jak víte brzdič je buď před kolem nebo za ním a když je dáme z auta které má brzdy za kolem a dáme si je před kolo, tak musí opakuji musí dojít k záměně L/P brzdiče mezi sebou. Né všechny brzdiče ale dovolí variantu přehození obráceně. Např brzdiče z alfy 159, kde se musí dodatečně frézovat drážka pro propojovací trubku. Tyto brzdiče mají sice všechny pístky stejného průměru ale náběžná strana je řešena vyosením pístků. U rozdílných průměrů pístků v brzdiči je vždy náběžný pístek ten malý! Tedy kotouč musí nabíhat do brzdiče po malém a opouštět brzdič po velkém.

Nebudu se dál vykecávat více info na subitomo@seznam.cz

Uživatelský avatar
tholis
Moderátor
Příspěvky: 3014
Registrován: 16 dub 2009 07:33

Re: Brzdy

Příspěvek od tholis »

tom406: přesně proto se radši do ničeho neseru a dávám jen to co pasuje plug and play :D A co na té platformě standartně jezdí.
" www.autowerks.cz "

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

To já bych taky šel odzkoušenou cestou. O tom frézování u brzd z Alfy vím. Ty jsou taky vyzkoušené, ale pořád si říkám, že rozdíl v chodu pedálu tam oproti 36/40 z Cupry být musí. Už takle mi přijde, že je dost dlouhý, než to začne brzdit agresivněji(ale bůhví, co tam mám za komponenty). Budu si hlídat AP, Brembo z Leona nebo Focuse RS atp. Prostě to, co na 100% funguje 8)

Škoda těch AP, že se neobjevily dřív nebo později. Včera odpoledne jsem akorát objednal jiné věci na auto :kladivo: :D

Ještě si říkám, jestli 323mm z Leona nejsou zbytečně moc velké. Myslím si, že stačí seriový kotouč 312mm. Hlavně cenově vychází podstatně lépe.

Nemáte někdo zkušenosti, možnost porovnar výrobce kotoučů Tar-ox, Zimmermann Formula Z, Black Diamond? Pořád nevím, co za značku potom zvolit. Slyšel jsem chválu na BD, ale musel bych je objednat z Anglie a to se mi moc nechce. Proto mě zajímají Zimmermanny nebo Tar-ox, které jsou u nás k dostání.

Kulisek
Příspěvky: 366
Registrován: 29 bře 2008 22:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Kulisek »

Jen takový dotaz o kolik jste zvýšili výkon u svých aut, že řešíte výměny komplet brzdičů? Vždyť v dnešní době se dají sehnat náhrady lepší desky lepší kotouče atd. a hlavně není třeba laborovat. Koupíš nasadíš a jezdíš a brzdíš.. Jedině, že by jste řešili vzhled v tom případě toto neplatí.. Každopádně je třeba vzít v potaz, že záměna brzdy jakož třmenů je veliký zásah do konstrukce a mne by neuspokojila rada druhého, že to měl a že to funguje... Já udělal hodně přestaveb brzd dle přání zákazníka a upřímně si dovolím říct, že ani polovina nefunguje tak jak auto s originál, ale kvalitnější náhradou... Jak jsem psal mi jde o funkci a nedám na pocit, protože ten klame :wink:
p.s. nikoho nechci urazit je to jen můj názor a samozřejmě beru, že jsem na Tuning foru :D
Zakázková výroba na CNC strojích výroba různých držáků adaptérů podložek a provádím různé úpravy dílů mrkněte na foto

http://petjess.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Kdybys radši místo vypisování esejí dělal ty držáky na ty zadní brzdy :D
Jestli seš ten co myslím, tak tvoje práce je hodně precizní, fakt parádička 8) u mě to funguje hodně dobře :-)

edit: jak se tak dívám na tvoje galerie, tak seš určitě ten co myslím :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Kulisek: Až budu mít auto po technické stránce v pořádku, tak bych rád na okruh. Samozřejmě koukám na velikost pístků a jejich plochu. Pokud bych zvětšil plochu vpředu, stejně tak chci v tomhle poměru upravit zadek. Případně koukám po třmenech s malými pístky(konkrétně zadky z Porsche 996 mají malé pístky a jsou ozkoušené). Vím, že to není jen výměna třmenů :wink:

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Příspěvky: 4742
Registrován: 17 srp 2008 20:56
Bydliště: Sokolov-Březová
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od JOE_Cik »

kdyby nekdo chtel mam na sklade zanovni sportovní a snížené kotouče o prumeru 240mm a k tomu sportovní destičky sotva zajeté ...cena dohodou .... :) myslim ze pro vsechny supersporty tohoto fora super zalezitost .... :)


Obrázek
Renault Clio 1,2 rv 97-plonkovka...SOLD
Renault Clio 1,8 16V-letadlo..SOLD
Renault Clio Sport 172 Ph2 rv02 - hají v garáži
Renault Megane Grandtour 1,5dCi rv18 - family wagen
Fiat Doblo Maxi 1,6 MTJ 120SX rv18 - služební

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“