Podvozek/podvozky

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od VWshop.cz »

LiberaleMiguel píše:Ono by aji stačilo koupit jenom pružiny. Ta ty prachy co bys dal za ten TA podvozek už seženeš nejake kvalitnejsi
To je jedna z variant. Kombinace sériového tlumiče plus snížené pružiny. Obecně se nedoporučuje snižovat sportovní pružinou více než o 40mm, poté už tlumič neodvádí práci tak jak by měl.

Ohledně kvality pružin lze polemizovat. Jedná se o zakroucený kus kovu. Cenové rozdíly jsou spíše marketingovou hrou než nějakými skutečnými řádovými rozdíly v kvalitě. Jestli tam zakroutíte horší nebo kvalitnější kov neudělá rozdíl v řádu 3000 Kč. Hlavní rozdíly kvality jsou u tlumičů.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od VWshop.cz »

Lordík píše: 2, nebo sundat kolo vzít flexu a upálit jeden závit střískneš do toho kladivem závit vyndáš a bez demontáže všeho opětovně nandáš kolo a máš hotovo (jo a je to zadarmo) spek

A nebo rovnou vyhodit pružinu a tlumič a dát tam tyč :D

Na tuhle variantu to chce pořádný dorazy a dobrou pojistku :D
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
ladaf
Příspěvky: 41
Registrován: 16 bře 2006 14:39

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od ladaf »

Zdravím, měl bych tu na vás dotaz ohledně podvozku,
jelikož se mi stávající (tuhostně stavitelný koni) poroučí papa, začal jsem hledat nějakou náhradu do cca 35 tisíc
zatím mě zaujal komplet od XYZ SUPER SPORT nebo TARMAC RALLY, BC Racing BR-RA nebo RM-MA , pak ještě Ksport a D2 Racing, ale na ně reference nic moc
Nejezdíte, je někdo nebo nemáte na ně nějaký reference??
auto je víkendovka (Legacy Turbo) - okresky, okruhy, letos možná nějaký kopec, občas normál cesta na dovolenou :D
moc dík za jakoukoliv radu LadaF
Subaru Legacy RS MY93
Subaru Imreza RS Sport MY05 (sold)

Bohuš
Moderátor
Příspěvky: 710
Registrován: 30 kvě 2011 09:11

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Bohuš »

P.Křístek by za ty peníze nedokázal něco stvořit?

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Mám na XYZ Supersport najeto asi 20tis km a naprostá spokojenost 8)
D2 a Ksport jsou, pokud vím, stejné jako XYZ
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
ladaf
Příspěvky: 41
Registrován: 16 bře 2006 14:39

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od ladaf »

Bohuš: dík za radu, Protlum mě nenapadl :D
LiberaleMiguel2: 20tis km jakého stylu ježdění??
Subaru Legacy RS MY93
Subaru Imreza RS Sport MY05 (sold)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Vesměs denní jízda, po městě, do práce, dálnice atd. Moc slušně s tím nejezdím a děr jsem vymlel taky už mraky :-) Co mě na tom právě nepřestane mile překvapovat tak to, jak to nepřenáší vůbec rázy do kabiny/řízení, a to aji když vletím fakt do velké díry ve velké rychlosti(se občas stane :?: :D )
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Lukinho »

trosku pridat a protlum :)

Uživatelský avatar
FilipGTti
Příspěvky: 1737
Registrován: 07 dub 2008 01:13
Bydliště: poblíž PL
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od FilipGTti »

http://www.zitec.cz" onclick="window.open(this.href);return false; si nech dovezt prímo z JPN
DRS Daihatsu Racing Service

Daihatsu Charade 1.0 GTti car racing E85 cca 140HP on the XXR 8Jx15 wheels
Daihatsu Applause 1.6 daily 105HP
Benelli Tornado tre 1130 3 cilinder 163HP / 128Nm

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Gooder »

Jak si u Octy stojí Protlum VS HP? :)

Uživatelský avatar
FilipGTti
Příspěvky: 1737
Registrován: 07 dub 2008 01:13
Bydliště: poblíž PL
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od FilipGTti »

Gooder píše:Jak si u Octy stojí Protlum VS HP? :)
řekl bych že u protlumu dostaneš víc muziky za steny peníze u HP
DRS Daihatsu Racing Service

Daihatsu Charade 1.0 GTti car racing E85 cca 140HP on the XXR 8Jx15 wheels
Daihatsu Applause 1.6 daily 105HP
Benelli Tornado tre 1130 3 cilinder 163HP / 128Nm

Uživatelský avatar
tmaxSVK
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2014 16:58

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od tmaxSVK »

Nazdar vospolok! Pohrávam sa s myšlienkou kúpy športového podvozku na moje Véčko. Už som si prezrel viacero výrobcov (Apex, Billstein, Kayaba, Pro Sport, Sachs) a v teoretickej rovine skončil u Kayaby. Dopredu by išli tlmiče Ultra SR + pružiny a nové uloženie, dozadu neviem, či tiež Ultra SR alebo radšej Gas a Just (že by torzka menej poskakovala... ???), taktiež s novým uložením. Vedia mi profíci výber okomentovať? Vďaka.

petas.16
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2014 18:07

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od petas.16 »

zdarek lidi omlouvam se mozna to tady nekde bude uz napsane:) koupil jsem stelovak na c-maxe a po vymene nebo repasi naprav predni i zadni a po namontovani sport podvozku jdou tvrde rany do kastle podotykam je to jako kdyby bylo spatny ulozeni tlumicu to je takykomplet menene a rany stale pretrvavaji vratil jsem zpet seriovej podvozek a vse v poradku ale chtel bych to hodit trosku k zemi nesetkal se s tim problemem nekdo? predem diky za odpovedi

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Možná by bylo dobré napsat jaký podvozek máš ;-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

petas.16
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2014 18:07

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od petas.16 »

8) omlouvam se:D nejak mi to vypadlo je to Ta Technix objednaval jsem jom jenze ho museli udelat a bylo mi receno ze prijde jom ale v barvach TAcka no a ve finale prislo cely TA:D

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Koupil jsi ten největší shit co jsi moh, nediv se, že to dělá bordel.... Na některých věcech se prostě nevyplatí šetřit...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

petas.16
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2014 18:07

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od petas.16 »

nejlevnejsi mozna ale pokud vim tak na to jezdi snad kazdej mladej a opravdu prebytecnejch skoro 30 nemam az tak dobre placenou praci taky ne:D jde mi o radu a ne o to ze to nekdo vyresi tim ze je to levnej shit

Uživatelský avatar
Mike Mad
Moderátor
Příspěvky: 2347
Registrován: 11 kvě 2004 10:59
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Mike Mad »

no tak se pod to podivej a zjistis co mlati ne? jestli jsi to sesteloval dost dolu, tak to budou bud tycky rizeni nebo poloosy nebo stabilizator o kastli nebo neco jinyho. zalezi na aute a snizeni. proste se ohni a uvidis kde se to dotyka
Volkswagen Jetta Mk2 Coupe US&A 2.0 16V ABF ... reconstruction
Volkswagen Bora Variant 1.9TDI ARL ... daily

petas.16
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2014 18:07

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od petas.16 »

pod autem jsem byl nikde nic oprenyho neni a stoceny na max to taky nebylo cekal jsem na kola tak jsem to dal zatim jen cca o 3 cm a melo se to doladit podle kol no a jak to tak vypada tak uz se to asi nikdy ladit nebude vsude bylo dost mista a na vic delalo to i kdyz se to vytocilo uplne nahoru a i kdyz se tostocilo o ty 3 dolu porad stejny

Rouballik
Příspěvky: 20
Registrován: 02 led 2013 16:09

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Rouballik »

petas.16 píše:zdarek lidi omlouvam se mozna to tady nekde bude uz napsane:) koupil jsem stelovak na c-maxe a po vymene nebo repasi naprav predni i zadni a po namontovani sport podvozku jdou tvrde rany do kastle podotykam je to jako kdyby bylo spatny ulozeni tlumicu to je takykomplet menene a rany stale pretrvavaji vratil jsem zpet seriovej podvozek a vse v poradku ale chtel bych to hodit trosku k zemi nesetkal se s tim problemem nekdo? predem diky za odpovedi

No zvedni to a koukni kde to mlátí na 90% ti mlátí tyčky stabilizátoru.
To by se ti stalo u každého sníženého podvozku.

Na ty řeči viz dole nedej. Podvozek má TÜV a toto by se ti dělo u každého jiného podvozku.
LiberaleMiguel2 píše:Koupil jsi ten největší shit co jsi moh, nediv se, že to dělá bordel.... Na některých věcech se prostě nevyplatí šetřit...

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

U aut, kde máš uchycený stabik na tlumiči a podvozek umožňuje nastavení toho uchycení by se to nestalo :-)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

petrjamp
Příspěvky: 1
Registrován: 09 črc 2014 12:10

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od petrjamp »

Muže te mi poradit ohledně podvozku na Škoda Octavia RS 1.8turbo

Uvažuji už dlouho na výškově stavitelném podvozku od H&R nebo KW popřípadě HP.Chci něco na co se můžu spolehnout.

Děkuji za info

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Breakthru »

má někdo zkušenosti s něčím na VW Passat B5 1.9TDI?Neprahnu po velkým snížení, jen něco, co bude fungovat lépe než serie.Výškově stavitelnej nepotřebuju, teoreticky nemusí být ani tuhostně.Prostě jen nemám rád měkký auta...
S autem jezdím dálky, takže nic na okruhy nebo tak divotvornýho....Hledal jsem na netu a vyplivnulo mi to samej JOM a TA technics, ale co jsem četl na netu, tak od toho všichni odrazují.Ono už cena mluví sama za sebe....Rozpočet mám na tlumiče s pružinama do 20-25 000,-.....zatím mě tak nějak zaujal KW , ale nemám s tím zkušenosti...

za rady, pokud budou, předem díky....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Sova
Příspěvky: 3475
Registrován: 07 lis 2006 04:03
Bydliště: Tschechisches Streichholzschächtelchen

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Sova »

Breakthru píše:má někdo zkušenosti s něčím na VW Passat B5 1.9TDI?Neprahnu po velkým snížení, jen něco, co bude fungovat lépe než serie.Výškově stavitelnej nepotřebuju, teoreticky nemusí být ani tuhostně.Prostě jen nemám rád měkký auta...
S autem jezdím dálky, takže nic na okruhy nebo tak divotvornýho....Hledal jsem na netu a vyplivnulo mi to samej JOM a TA technics, ale co jsem četl na netu, tak od toho všichni odrazují.Ono už cena mluví sama za sebe....Rozpočet mám na tlumiče s pružinama do 20-25 000,-.....zatím mě tak nějak zaujal KW , ale nemám s tím zkušenosti...

za rady, pokud budou, předem díky....
koupil bych si bilstein b6
Cléon & Fonte

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Gooder »

Není tu někdo znalý, že by mi vysvětlil výhody uchycení stabilizátoru za tlumič oproti uchycení za ramena?

Na Octavii mám stabilizátor uchycený za tlumič, ale zvažoval jsem ho uchytit za ramena, jako to mají běžně Octavie. Důvodem je to, že podvozků bez uchycení za tlumič je na výběr o mnoho více. Zajímalo by mě, jak moc velký vliv to bude mít na chování auta.

Rouballik
Příspěvky: 20
Registrován: 02 led 2013 16:09

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Rouballik »

Gooder píše:Není tu někdo znalý, že by mi vysvětlil výhody uchycení stabilizátoru za tlumič oproti uchycení za ramena?

Na Octavii mám stabilizátor uchycený za tlumič, ale zvažoval jsem ho uchytit za ramena, jako to mají běžně Octavie. Důvodem je to, že podvozků bez uchycení za tlumič je na výběr o mnoho více. Zajímalo by mě, jak moc velký vliv to bude mít na chování auta.

Rozveď tu informaci více. To máš RSko?

Ivan00
Příspěvky: 4
Registrován: 20 pro 2016 10:06

Re: Podvozek/podvozky

Příspěvek od Ivan00 »

Caute, neviete kde by som zohnal nalepky brembo na brembo brzdy? Vdaka.. :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“