Lakování ALU kol..

Pneumatiky, elektrony, plecháče, podložky, šrouby, štefty, změna rozteče...

Moderátoři: Rudi, m.artty

ratavar
Příspěvky: 33
Registrován: 30 bře 2012 18:58

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od ratavar »

S tím leštěním jste mi nasadili brouka do hlavy :D Zkusím je zbrousit do roviny a uvidím, jestli na těch kolech ještě budou nějaký odřeniny. Pokud nebudou, půjdou vyleštit a když na nich odřeniny budou, tak je nalakuju.
Díky 8)

TANN3R
Příspěvky: 10
Registrován: 20 čer 2015 22:46

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od TANN3R »

Trochu to tady oživím.

Poradí někdo, jakou barvu použít na vnitřní stranu kol - běžně lakuju jen pohledovou stranu, ale teď bych potřeboval zalakovat i vnitřní stranu, tak jako to mají z výroby "levnější" alu, že je vnitřek v nějakém černém základu. Ideálně něco, co jde použít jako základ a zároveň se dá nechat jako finální vrstva a hlavně aby se to pak nehádalo s namíchaným akrylátem, případně metalízou.

TANN3R
Příspěvky: 10
Registrován: 20 čer 2015 22:46

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od TANN3R »

Nikdo nic?

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od m.artty »

m.artty píše:Jaký lak použít na kola? Byl bych rád, aby to bylo stejně odolné jako originální lak (aby to přežilo čistění bez úhony). Mám tu teď něco, co by stálo za renovaci, ale už se mi nechce to bastlil jako dřív sprejema. Jde o moje kola na moje auto, takže si to chci udělat sám a pořádně :D
Otázka stále trvá, sice už jde o jiný litá kola, na ty původní uvažované jsem nechal být a nic s nima nedělal, protože jsem stejně jezdil na jiných :lol:
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od paca »

Já používám normální bezbarvý lak a nikdy nebyl problém (kola používám i v zimě)
TANN3R píše:Poradí někdo, jakou barvu použít na vnitřní stranu kol - běžně lakuju jen pohledovou stranu, ale teď bych potřeboval zalakovat i vnitřní stranu, tak jako to mají z výroby "levnější" alu, že je vnitřek v nějakém černém základu. Ideálně něco, co jde použít jako základ a zároveň se dá nechat jako finální vrstva a hlavně aby se to pak nehádalo s namíchaným akrylátem, případně metalízou.
Vnitřky stříkám stříbrným Alkytonem, je to vlastně i základní barva.
Přílohy
68čky po 1.jpg
68čky po 2.jpg
IMG_20150509_105631.jpg

jp.cz
Příspěvky: 2
Registrován: 15 lis 2015 00:31

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od jp.cz »

Pročetl jsem vlákno a mám taky pár amatérských poznatků z toho když jsem lakoval svoje zimáky...
Jak píšou kluci... Perfektně obrousit... Moc se mi líbila práce s měkkýma houbičkama se smirkem... Ale je to otřesná práce nevynechat ani kousek aby byl perfektně matnej.... Umýt odmastit... Pak sem použil základ s plničem z výprodeje... Pár vrstev... A pokaždý prebrousit podle potřeby.. A umýt... Člověka překvapí co všechno vynechal. Pak cernej matnej lak a matnej...
Výsledek vypadá dobře a drží dobře. Když to škrábnu tak to naprase přestriknu a hotovo a není to poznat... a stálo to pár kaček. A ve finále vyleštít leštěnkou na auto...
Stejně to je pořád zaprášený a chčijou mi na to psi...
Borec nahoře se ptal na vnitřky... Úplně stejně sem to lakoval zevnitř.. Základ a barva. Myslím ze samotná normální klasická základovka je k hovnu. Alkyton to je jiná... Ale hodně hodně moc se mi osvědčilo lakovat rotující kolo... Zvlášť zevnitř..
Ale jen u trochu lepších nebo tvarově složitějších kol bych neváhal a někomu to dal ať to udělá.
Teď mám jedny lepší a láká mě nalakovat středy nějakou maximálně hlubokou černou nebo metalickou černou.
Ale čím? Transparentní černá ? Prášková lakovna? Nebo polyesterový laky nekdo délá?

jp.cz
Příspěvky: 2
Registrován: 15 lis 2015 00:31

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od jp.cz »

K příspěvku výše. Sprejem na dvorku.
Přílohy
Detail
Detail

TANN3R
Příspěvky: 10
Registrován: 20 čer 2015 22:46

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od TANN3R »

paca píše: Vnitřky stříkám stříbrným Alkytonem, je to vlastně i základní barva.

Díky za odpověď. Pokud se na zaschlý alkyton dostane dvousložková barva, třeba akryl plnič/lak, nezvedne se? Žádný problém?

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od paca »

je to vpohodě, nic ta jinší barva/lak neudělá :wink: ale pokud chceš mít vnitřek lesklý, tak musíš vnitřek olepit papírem

Uživatelský avatar
Tuner#2
Příspěvky: 1280
Registrován: 02 pro 2005 19:09
Bydliště: Plzeň

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od Tuner#2 »

Alkyton není špatná barva, sám ho mám na nápravách v motoráku a interiéru, ale na kola fakt ne...

1. barvou z lakovny se zvedne/zkrabatí (osobní zkušenost)
2. sám o sobě nění nějak extra odolný otěru a brzdový prach se do něj začně časem zažírat.

Jak udělat kola pořádně je popsáno od Dudu zde: http://www.autohificlub.cz/forum/10/139 ... -na-kola/0" onclick="window.open(this.href);return false;

a já se tím řídil a opravdu to funguje: http://www.autohificlub.cz/forum/10/144 ... a-part-2/0" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od paca »

Za jak dlouho to zkrabatilo? on ten alkyton vcelku dlouho "tvrdne" (tuším týden než je uplně vytvrdlý), takže jestli nebyl v tomto ten problém. Loni na jaře jsem stříkal liťáky alkytonem i z venku (takže dvě letní sezony odjety) a kola vypadají pořád stejně :wink:
Přílohy
kola mazda 2.jpg

Uživatelský avatar
Tuner#2
Příspěvky: 1280
Registrován: 02 pro 2005 19:09
Bydliště: Plzeň

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od Tuner#2 »

S Alkytonem dělám víc jak 10 let, vím že trvdne dlouho a proto je pak i nadéle tak pružný. Nicméně se zvednul cca. dva roky starý nátěr. Měl jsem hranu u kufru natřenou Alkytonem a chtěl jsem to loni sjednotit s barvou auta (měl jsem namíchanou z lakovny, když jsem dělal nové čelo) a ejhle ono se to zvedlo a zkrabatělo.

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: Lakování ALU kol..

Příspěvek od paca »

tak tojo, já alkytonem právě stříkal poprvé celé ty kola z venku a pak na dvou sadách kol vnitřky a z venku metalízou a nehádalo se to nějak, ale je fakt že ty barvy někdy žijou vlastním životem, co jsem za těch cca 20let pochytil :D

Odpovědět

Zpět na „Disky + Pneumatiky“