Před a po

Pokec nejen o autech...

Moderátoři: Eiffel, Fáboš, Bohuš, Berry, habitat3, Tommy1978, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Před a po

Příspěvek od Breakthru »

pěkný :)
plánuješ do budoucna dělat i takovýhle auta?

Otec mi jednou vyprávěl, že každej z klempířů musel na učňáku umět vyrobit blatník na starou Octaviu....Jenže to je skoro 40 let.Dneska se tenhle obor ruší a někde už se i zrušil...
svět dospělých je pro mne záhadou......

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Rudi »

Tohle ja paráda, na to vždycky nevěřícně koukám, jak do toho někdo hodiny klepe a pak je najednou hotovo :kladivo: :lol:
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

Breakthru... Díky. Já bych toho plánoval, ale osud to zatím vidí jinak. Ale mám uvnitř hlavy malou ideu, jak toto převést do něčeho reálného. Mne to nikdo neučil, mám zájem a tyto výtvory si klepu jen tak pro zábavu.

Rudi....Díky. Toto je jen takové pokusné hraní, ale výsledek mne uspokojil. Neznalá osoba to třeba nevidí, ale donitit plech aby se prohnul v ohybu a celé to drželo tvar je vyšší škola. V reále se tyto věci dělají z více kusů, tak jsem si řekl, že to tento komplexní tvar musím jít i z jednoho. No a šel :D
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

luke.bean
Příspěvky: 1355
Registrován: 11 bře 2006 16:38
Bydliště: Praha venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od luke.bean »

taky smekám. tohle uměli lidé dvě generace zpátky . . dneska sotva o někoho zavadíš kdo by to uměl nebo natouž to měl zájem dělat. obdivuju lidi kteří se tomu pravému řemeslu věnují 8) 8) 8)
QUATTRO 309 kW

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Před a po

Příspěvek od pufko »

Ked má "english wheel" tak stačí mať rozum a chuť a nie je to až taký problém, robiť to kladivom ručne je logicky somarina
Palec hore

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Před a po

Příspěvek od Breakthru »

česky je to válcovačka......
a somářina to není, na zkoušku tváření plechu je právě kumšt kladivem udělat takovej tvar.I obyčejnej lem vyklepat v jednom kusu je problém aby se nekroutil a netvaroval jinak než původní.
Škola je jedna věc, praxe a kopy vyklepanejch tabulí jsou věc druhá....
Naposledy upravil(a) Breakthru dne 24 pro 2018 14:39, celkem upraveno 1 x.
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od m.artty »

Tohle nikdy nepochopím, jak se dá z rovného plechu udělat takhle pokroucený 8) parádní práce.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

pufko píše:Ked má "english wheel" tak stačí mať rozum a chuť a nie je to až taký problém, robiť to kladivom ručne je logicky somarina
Palec hore
Mám toho víc, ale třeba ten průhyb anglické kolo neumí, to z podstaty věci prodlužuje plech a v místě toho prohybu je třeba udělat docela masivní komprimaci materiálu do sebe, což jsem vytvořil metodou Wraye Schelina palicí o dřevo. Což se hodí i jindy.

Pokud to jako obvykle pro pana pufka není problém, tak ať to z jednoho kusu takto vytvoří, rád se podívám :lol: Bohužel jen z toho, jak o tom mluvíš vidím, že nevíš o čem je řeč, ten shrink v kulatém ohybu vyjma nahřívání a mlácení stahovacím kladivem moc nejde. Já to dal za studena a ten tvar mám symetrický, zadní strana je dokonce v celé délce až dolů, není to ve tvaru blatníku na motorku.
Naposledy upravil(a) Angličák dne 24 pro 2018 15:50, celkem upraveno 2 x.
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

luke.bean píše:taky smekám. tohle uměli lidé dvě generace zpátky . . dneska sotva o někoho zavadíš kdo by to uměl nebo natouž to měl zájem dělat. obdivuju lidi kteří se tomu pravému řemeslu věnují 8) 8) 8)
Díky. Já zájem mám a baví mne to, mám slušnou hromádku různých dílů, které ne a ne najít uplatnění v realitě na tom co denně dělám :D
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

Breakthru píše:česky je to válcovačka......
a somářina to není, na zkoušku tváření plechu je právě kumšt kladivem udělat takovej tvar.I obyčejnej lem vyklepat v jednom kusu je problém aby se nekroutil a netvaroval jinak než původní.
Škola je jedna věc, praxe a kopy vyklepanejch tabulí jsou věc druhá....
Díky, to je to právě, ty stroje a válcovačky jsou spíš na finiš, základní vymlácení pořádný klempíř stejně udělá ručně kvůli kontroly pohybu materiálu. Pokud tedy nemá kopyto a nemlátí to tupě přes něj. Anglické kolo je fajn, ale tady třeba opravdu ten opačný průhyb němá šanci udělat.
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

m.artty píše:Tohle nikdy nepochopím, jak se dá z rovného plechu udělat takhle pokroucený 8) parádní práce.

Já říkám, že všechno jde, když se chce. Přiznám, že některé věci třeba dělám na víc pokusů ve své režii, protože prostě chci pochopit ten proces a ne to slepit z 50 kusů a mít vyděláno, ale posun dál žádný,
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Před a po

Příspěvek od pufko »

Angličák píše:
pufko píše:Ked má "english wheel" tak stačí mať rozum a chuť a nie je to až taký problém, robiť to kladivom ručne je logicky somarina
Palec hore
Mám toho víc, ale třeba ten průhyb anglické kolo neumí, to z podstaty věci prodlužuje plech a v místě toho prohybu je třeba udělat docela masivní komprimaci materiálu do sebe, což jsem vytvořil metodou Wraye Schelina palicí o dřevo. Což se hodí i jindy.

Pokud to jako obvykle pro pana pufka není problém, tak ať to z jednoho kusu takto vytvoří, rád se podívám :lol: Bojužel jen z toho, jak o tom mluvíš vidím, že nevíš o čem je řeč, ten shrink v kulatém ohybu vyjma nahřivání a mlácení stahovacím kladivem moc nejde. Já to dal za studena a ten tvar mám symetrický, zadní strana je dokonce v celé délce až dolů, není to ve tvaru blatníku na motorku.
Mna živí teraz iná práca a na takéto veci nemám ani čas, ani priestor a ani vybavenie...
V časoch minulých som pracoval v klampiarskej firme, kde šéfov syn bol blázon do vetránov a tam sa všeličo robilo, ale boli tam k tomu aj podmienky. Ja nehovorím že to je jednoduché ale mám o tom nejakú predstavu a ked máš patrične vybavenú dielnu dokážeš aj zázraky, asi tak...

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

pufko píše:
Angličák píše:
pufko píše:Ked má "english wheel" tak stačí mať rozum a chuť a nie je to až taký problém, robiť to kladivom ručne je logicky somarina
Palec hore
Mám toho víc, ale třeba ten průhyb anglické kolo neumí, to z podstaty věci prodlužuje plech a v místě toho prohybu je třeba udělat docela masivní komprimaci materiálu do sebe, což jsem vytvořil metodou Wraye Schelina palicí o dřevo. Což se hodí i jindy.

Pokud to jako obvykle pro pana pufka není problém, tak ať to z jednoho kusu takto vytvoří, rád se podívám :lol: Bojužel jen z toho, jak o tom mluvíš vidím, že nevíš o čem je řeč, ten shrink v kulatém ohybu vyjma nahřivání a mlácení stahovacím kladivem moc nejde. Já to dal za studena a ten tvar mám symetrický, zadní strana je dokonce v celé délce až dolů, není to ve tvaru blatníku na motorku.
Mna živí teraz iná práca a na takéto veci nemám ani čas, ani priestor a ani vybavenie...
V časoch minulých som pracoval v klampiarskej firme, kde šéfov syn bol blázon do vetránov a tam sa všeličo robilo, ale boli tam k tomu aj podmienky. Ja nehovorím že to je jednoduché ale mám o tom nejakú predstavu a ked máš patrične vybavenú dielnu dokážeš aj zázraky, asi tak...
Buď člověk chce, nebo ne. Moje vybavení, které mi u tohoto nejvíc pomohlo, byl špalek a plastová palice. Takže tak.
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Před a po

Příspěvek od pufko »

Ked máš ale patrične vybavenú dielnu tak to isté vieš urobiť trebárs 2x rýchejšie a menej sa narobíš. Ked to máš svoje, máš to hobby, robíš to vo svojom volnom čase, tak je jedno že to trvá aj 3x dlhšie
Ja som odtial odišiel lebo som nemienil robiť v neustálom hluku

Ja by som to jednoducho bez poriadneho vercajchu nerobil, tiež neobrábam kus ocele pilníkom ked mám k dispozícii CNC frézu

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Před a po

Příspěvek od Breakthru »

můžeš mít sebelepší vybavení, ale pokud to nemáš v ruce , tak máš jen ty mašiny....
trénink a zdokonalování nikomu neuškodí....
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

Chtěl bych žít v tom světě, kde člověk nazná, že chce klepat plechy, hned má vše co potřebuje, třeba Pullmax za 500 000 v nekolika kusech a druhý den s tím vyrobí komponent na karoserii. Ono mít vybavení a "mít vybavení" dovede rozepnout investici od nuly do milionů. Koukni na videa od pana Schelina, tam uvidíš, že základ je fakt ruční práce, ale s tebou je ta diskuze vždy taková nějaká podivná. Všecko na hovno, ty nejlíp, jinak, nebo nasrat a nedělat :D :D
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Před a po

Příspěvek od pufko »

So mnou je divná debata? Ved ja len vravím že dá sa všetko, ale ak si viem prácu ulahčiť tak ju tak aj robím. Ak tú možnosť nemám tak ju jednoducho nebudem robiť. Ty by si tiež nerobil prerábku baráku sekáčom a kladivom ručne, ked sa to dá robiť zbíjačkou podstatne rýchlejšie a s daleko menšou námahou...

Prečo máš teda english wheel? No preto že vie tú prácu riadne ulahčiť a pritom to vieš urobiť aj bez neho. Možno ten lem si tiež klepal ručne, pritom signovačkou to máš za pár sekúnd
Kedže viem čo taká práca obnáša tak presne preto vravím že ked na to nemám priestor a patričné vybavenie, rôzne prípravky, tak sa s tým nebudem trápiť

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Před a po

Příspěvek od Breakthru »

pufko, ale ty furt nechápeš, že tohle je "jen" zkouška ruk a ne nářadí....
Kdyby tohle zbouchal na mašinách, tak se tím ani nechlubí.Z maxima udělat minimum umí každá píča, ale z minima udělat maximum už málokdo...
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Dejv »

Te debata jak zaměstnance se zaměstnavatelem.... Zamestnanec nechce, nejde, zbytečný... Zaměstnavatel chce, umí ale unavujeho to furt někomu ukazovat že slovo "nejde" neexistuje.
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

:D :D 8)
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

feličita
Příspěvky: 273
Registrován: 28 led 2012 11:32
Bydliště: Kassa

Re: Před a po

Příspěvek od feličita »

V skratke podľa pufka- vyser sa na to a choď radšej stavať lešenia, on by to aj tak sklepal za pol hodiny na London eye :D :D

maš šikovne ruky

Uživatelský avatar
Vasek94
Příspěvky: 213
Registrován: 05 říj 2016 20:08
Bydliště: Jeseník

Re: Před a po

Příspěvek od Vasek94 »

SomČarovný píše:Joe: +1 :D :D :D

Pufko: Nechápu, jak někdo může ke všemu tak negativní jako Ty. V každém tématu, k čemukoliv . . .
souhlasím 8) , co prolézám témata tak "pufko" strašně moc chytrý jak vidle, nikde od něj nic pozitivního neviděl, -> vše dle tohoto člověka je zbytečné, investovat do starého auta je k ničemu, upravovat auta nemá cenu, opravovat bouračky se nevyplatí nechápu co ten člověk tady dělá, pokud vím tak je to web zvaný Tuning fórum takže takový lidi by tu ani neměli co pohledávat ..... prostě škoda slov
jinak Angličák kobouk dolů za opravu Hondy, opravdu máš zlaté ruce 8)

Uživatelský avatar
m.artty
Moderátor
Příspěvky: 8238
Registrován: 23 čer 2009 22:23
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od m.artty »

Pufko bere vše moc ekonomicky... a z toho pohledu se nemůže říct, že nemá často pravdu. Každopádně věci co se tu prezentují jsou z 99% nějaká forma zábavy, tím pádem nelze hodnotit ekonomicky.
Současnost: Kadett E 2,0 GSi cabrio & Calibra 2,5 V6 & Omega B 2,5 TD
Minulost: Astra F 1,7 TD, Astra F 1,4 16V sedan, Kadett E 1,6 cabrio, Kadett E 1,6i cabrio, Golf II 1,6D, a pár Kadet na díly

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: Před a po

Příspěvek od paca »

Kamarád si doma na koleni "vyklepal" tohle:
Přílohy
kubelwagen 1.jpg
horch 1.jpg
škoda želva 1.jpg

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: Před a po

Příspěvek od paca »

A já přes léto:
Přílohy
IMG_20181019_153504.jpg
$_27 (6).jpg

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

Super, to je ono, nebát se a klepat. Že zdravím. Má někde víc fotek?
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Před a po

Příspěvek od Breakthru »

nebyl ten Kaďour na flat4.org?
Jinak jsou i firmy, co se zabejvaj stavbou replik na upravenej podvozek Brouka...Je i pár firmiček, co třeba na 110R vyrábijou plechařinu a repasujou starý díly....jde vše
svět dospělých je pro mne záhadou......

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 471
Registrován: 22 říj 2007 14:11

Re: Před a po

Příspěvek od paca »

Ten kaďour je udělaný na podvozku brouka, tak možná to na těch stránkách bylo. Dokonce to přihlásil ofiko na veteránské značky. Fotky asi moc nejsou, to jsem fotil když jsem byl u něj doma. Max co jsem našel tak na rajčeti je ta škodovka z nějakého srazu https://bobrahakl.rajce.idnes.cz/Skoda_ ... a_Replika/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Angličák
Příspěvky: 832
Registrován: 02 pro 2005 18:27
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Před a po

Příspěvek od Angličák »

Další před a po
pl.jpg
bl.jpg
www.vh-autoservis.cz
H S2000 AP1 / V 850 SW

Uživatelský avatar
Breakthru
Příspěvky: 1804
Registrován: 05 dub 2006 19:59
Bydliště: Třebíč...

Re: Před a po

Příspěvek od Breakthru »

práce perfektní.Na jakou mašinu to je?.... 8)
Šlo to na první dobrou?
svět dospělých je pro mne záhadou......

Odpovědět

Zpět na „Pokec“