In Memoriam - Mitsu Colt by Laconi

Představte svojí káru ostatním členům ;-)

Moderátoři: Bohuš, Kane13

Odpovědět
milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

In Memoriam - Mitsu Colt by Laconi

Příspěvek od milosh »

Obrázek

Historie tohoto vozu v naší rodině, se datuje někdy do zimy roku 1997, kdy ho můj táta koupil v nedalekém autobazaru za cenu 85000 Kč. Oproti Škodě 120L, kterou vlastnil předtím, to byl obrovský skok kupředu, jak po stránce výkonu, jízdních vlastností, ale i vzhledu a celkového zpracování. V té době, ve věku 14 let, sem auto bral jen jako dopravní prostředek a jinak se o něj vůbec nezajímal. Auto se od dnešní podoby značně lišilo. Nejvíce to bylo poznat na kvalitě laku který byl místy, hlavně na střeše, dosti vyšisovaný a pak na předním nárazníku, který měl imitovat ten z verze GTI 16V. Byl ovšem mizerně zpracovaný, popraskaný a nabarvený snad štětcem. Další věcí co si tak vzpomínám byl mírně promáčklý plech pod zadním nárazníkem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Čas pomalu plynul a já si ve dvaceti udělal řidičák. Měl jsem to štěstí, že sem jako novopečený řidič na jaře 2003 dostal tohle auto. Rodiče jsou rozvedený a když si táta kupoval nový vůz, tak nám tohle prodal za částku 20000 Kč a já mohl hned jezdit. Zpočátku jsem tedy nebyl nijak nadšen. Ne že bych neměl radost že mám auto, ale prostě jsem to stále bral jen jako normální věc o nějakém hlubším vztahu nebyla zatím ani řeč. Postupem času jsem na internetu přičichl k "nemoci" zvané tuning a tak jsem dostal chuť nějak to své vozítko vylepšit. Zpočátku jsem měl v plánu věci, kterým se dnes již směju jako polep víčka nádrže, různé imitace nádechů atd. Jako první takovou menší úpravu, která teda neměla s tunigem nic společného, bylo nastříkání plastových středů kol a mřížky mezi světly černou barvou. Vrchol všeho bylo zakoupení koncovky která se přidělávala šroubama...no každý nějak začíná :-)

Obrázek Obrázek Obrázek

O prázdninách roku 2003 jsem s kamarádem Jergim jel k němu na chatu, kde sem u auta trávil celý týden a pracoval na vylepšení zuboženého předního nárazníku pomocí kytu a barvy ve spreji. Výsledek mého snažení byl dobrý asi tak 4 měsíce, pak se to začalo rozpadat. Další věcí kterou jsem provedl bylo nabarvení bočních lišt černou barvou. Všechno to byly takový začátečnické akce, až později jsem zjistil, že některé věci jdou udělat sice dráž, ale mnohem kvalitněji. Auto nicméně vypadalo o mnoho lépe než předtím, obzvláště když sem celou karosérii "obrousil" tempem a lak se tím trochu oživil.

Obrázek Obrázek Obrázek


Na podzim stejného roku se mi podařilo přes inzerát sehnat nepoškozený nárazník z verze GTI, to bylo slávy. Za cenu 1500,- jsem si vezl z malé vesničky u Jičína nárazník a novější typ masky mezi světla v ceně 200,-. Díly byly z rozebraného Mišáka 1.8 16V kterému se zadřel motor. Nárazník byl červený, ale to brzy změnil lakýrník, kterému jsem se později stal chlebodárcem i když jsem o tom v té době ještě nevěděl. Rozdíl mezi starým a novým nárazníkem byl naprosto propastný a mojí radost ještě potrhlo "tuningové" clonítko s nápisem Mitsubishi na předním skle. Další nezanedbatelnou změnou bylo ztmavení předních a bočních blinkrů. Svítivost utrpěla minimálně, ale vzhled vozu dostal přísnější nádech. První nepříjemnou záležitostí která mě potkala den po vánocích roku 2003 byla bouračka, která se odehrála čistě bez mojí účasti. Nějakej dobrák neukočíroval svoje auto na náledí a bouchnul mi to do levých dveří čimž mi zpětně nadělil vcelku nepříjemný vánoční dárek. Oprava a nový lak stála 8000 Kč, což mě zbrzdilo v mých teď již tuningových plánech. Když už bylo auto v servise, nechal jsem si opravit i odjakživa promáčklý plech pod zadním nárazníkem.

Obrázek Obrázek Obrázek

V dubnu roku 2004 sem nainstaloval do průduchů v nárazníku na zkoušku „tahokov“. Později se ukázalo že rezne takže sem se s ním rozloučil. Další drobnou blbůstkou byla samolepka Ralliart kterou sem umístil opět na nárazník. Ta je tam dodnes, i když v kvalitnější podobě. V interiéru přibyla moc pěkná hlavice řadicí páky a pořídil jsem si rádio Roadstar na MP3. Bohužel z důvodů finanční tísně, sem volil to nejlevnější z nejlevnějších, což se ukázalo jako chyba, kterou jsem si připomínal den co den když jsem poslouchal přeskakující písničky.

Obrázek Obrázek Obrázek

V létě auto absolvovalo i pár mých prvních tuning srazů. Byl jsem v Mimoni, v Milovicích a v Hradci a také začaly pravidelné dýchánky na černém mostě pod záštitou Tuning Fora. Také se přiblížila již dlouho očekávaná událost a tou byl nový lak. Barvu sem volil stejnou, auto si co nejvíce odstrojil tak abych s nim mohl dojet z chaty do Prahy a pak již jen čekal, co provede teď již můj dobrý známý lakýrník. Ve volném čase sem namontoval do nárazníku a do masky plnohotnotný tahokov a těšil se na auto. Výsledek byl velmi dobrý a mé plány se zaměřili na nákup pěkných kol. Díky novému laku jsem mohl ze zadní části auta odstranit nápisy "Mitsubishi" a "Colt GLXi" a záď se tak trochu zahladila. Dále jsem také odstranil zástěrky což byly docela nevzhledné plachty.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na podzim 2004 jsem ještě trochu poupravil umístění přední SPZ. Ta byla ošklivě vytrčená dopředu což obzvláště při pohledu z boku nevypadalo hezky. Její držák jsem krapánek sežíznul a značku přemístil na tahokov a přišrouboval skrz šroubkama. Další věcí kterou jsem na autě provedl, bylo natření třmenů a bubnů antikorozní stříbrnou barvou a nastříkal sem podběhy černou barvou což vypadalo velmi dobře. Dále jsem od kamaráda Lukasina zakoupil přední repro značky Hertz, které nahradili původní originální reproduktory, jenž svým vzhledem navozovaly dojem, že pamatují ještě Franze Josefa. 10. prosince sem konečně zakoupil toužebně očekávaná kola, jednalo se o kola značky Alessio, model Arizona v rozměru 7,5x16" ET35, radost však netrvala dlouho, protože ještě před koncem roku jsem stačil zažít druhou nepříjemnou událost které jsem se již bohužel osobně zúčastnil. Při cestě na strahovský tuning sraz, téměř již na místě mě sejmul blbec který si tam po tmě masíroval ego pálením gum v předpotopním BMW. Já ani Jord s Bordelem který sem mnou byli v autě jsme ho ani neviděli. Koupil sem to opět na levý dveře, tentokrát to už bylo horší. Dveře byly úplně na odpis a sloupek a zadní blatník byl promáčklý. Oprava se vyšplhala na 21000,- a protože ten idiot ujel tak se tahanice s policií a následně úřady táhnou až do dnešních dní, kdy je celá věc na české kanceláři pojistitelů a doufám že si konečně na toho imbecila posvítěj i když tomu už sám moc nevěřim.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Začátek letošního roku se nesl ve znamení vylepšování technického stavu vozu. Po roce sem vyměnil olej, olejový filtr, palivový filtr a vzduchový filtr. Koupil jsme obě nové manžety a nové svíčky Denso Iridium. Dále jsem odstranil nápis z čelního skla a samolepky ze srazů. Decentně jsem zatmavil zadní lampy, obnovil černý nástřik podběhů a pustil se do leštění víka ventilů. V současné době plánuju další úpravy a čekám až přijdou objednané pneu v rozměru 195/45 16".

Obrázek Obrázek Obrázek

V květnu jsem se konečně dočkal nasazení nových alu ráfku Alessio Arizona když jsem na objednané gumy čekal díky neschopnosti některých firem déle než měsíc. Díky novým kolům se vzhled auta změnil k nepoznání, a jízdní vlastnosti se také velmi zlepšily. Obul jsem gumy Barum Bravuris v šířce 195 a s profilovým číslem 45 takže projíždění zatáček se může odehrávat ve větším tempu než na starých kolech. Dále jsem si udělal radost nastříkáním víka ventilů do zelené metalízy, kterou pozdějí dostaly i některé části interiéru. Další zajímavou událostí která se konala v květnu bylo STK. Auto prošlo úspěšně a "na triku" mělo jen velice málo lehkých závad, které plně odpovídaly staří auta a které jsme se letos chystal odstranit. Jednou z posledních věcí bylo sundání nápisu Ralliart z předního nárazníku který se mi tam střídavě líbil a nelíbil. Dále jsem celou zadní nápravu obrousil a natřel ochranou barvou na kov jako prevenci před případnou nežádoucí korozí. Celou karosérii jsem řádně vyleštil a těšil se na prázdniny, osud ale chtěl jinak…..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Celkově sem s autem měl jen pramálo technických problémů, pouze odešla ŘJ, ale to jsem ještě nebyl majitelem já. Musel sem investovat jen do nového ložiska v zadním kole a nových destiček. Nechal sem si stáhnout kotouče, vyměnit brzdovou kapalinu a vyměnit silent blok motoru. Jedinou věcí která zazlobila byl spojkový váleček, kolem těsnění byl zrezlý a vytekla mi ta kapalina, což přineslo nepříjemné překvapení v podobě nemožnosti řadit.

Obrázek Obrázek

Nevim jak to zakončit, snad jen na závěr chci říct že na tohle auto, pokud se nenajde, nikdy nezapomenu a budu na něj vzpomínat jen v dobrém i když se našlo i pár stinných stránek. Zároveň jsem si slíbil že „na jeho počest“ bude moje další auto ještě lepší a že na tuning určitě nezanevřu, protože tuning je součást mýho života, tak, jako pro mě bylo tohle auto…

Uživatelský avatar
Eva
Příspěvky: 398
Registrován: 10 led 2005 12:48
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Eva »

Co říct...je vidět, že sis na tom dal moc práce a vložil do toho srdce... je to velká škoda...ale o to bude to další autko hezčí a bude vzpomínkou na Mitsu...

Bordel
Moderátor
Příspěvky: 3887
Registrován: 20 čer 2004 16:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bordel »

Precetl jsem cely tvoje nedavno vytvoreny stranky
Je ho velka skoda, vsechno sisi na nem udelal sam, nedavno koupil novy kola, dal si mu par let zivota, a je to nenavratne pryc... :(
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Příspěvek od milosh »

Jojo, proto to ma ten nazev :(

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

Jo ještě tam chybí to že se auto našlo rozebraný a dneska se odvezlo na vrakáč Mitsubishi kde mu bude líp než někde ve křoví...

Tu recenzi sem miloshoi posílal ještě než se našlo :?:

Uživatelský avatar
MujGLOCK.com
Příspěvky: 68
Registrován: 19 kvě 2005 10:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MujGLOCK.com »

Takze si ho vypujcil nejakej ozrala jenom na projeti a nebo to cornul nekdo na nahradni dily ?

Uživatelský avatar
Bulda
V.I.P.
Příspěvky: 1640
Registrován: 01 dub 2005 20:48

Příspěvek od Bulda »

nekdo na dily

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

MujGLOCK.com píše:Takze si ho vypujcil nejakej ozrala jenom na projeti a nebo to cornul nekdo na nahradni dily ?
Asi ho čmajzli cíleně na kola a na díly a pak ho tam nechali nebo jen na kola a nechali ho tam a zbytek rozkradli kolemjdoucí lidi nebo kolemjdoucí cikáni :?:

Jergi
Příspěvky: 3513
Registrován: 05 úno 2004 20:30
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jergi »

Při přečtení týhle recenze mi div neukápne slza nostalgie :cry: Tohle auto jsem znal už řadu let a byl jsem u celý jeho proměny....je to prostě takový šťastná hitorie s nešťastnym koncem....ale co se dá dělat....jak by řekli kolegové z Wolfsburgu ER LEBE NEUE PROJEKT!!!!
VW Vento 1.9 TD
VW Passat 1.9 TDi

milosh
Administrátor
Příspěvky: 8037
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Příspěvek od milosh »

Laconi, vyhod si ten avatar, nejak me ten Jord mate :lol:

YANEK
Moderátor
Příspěvky: 4134
Registrován: 12 úno 2004 21:09
Bydliště: Mindžapůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YANEK »

:cry: no co říct je to strašná škoda že sou lidi zmrdi ale zase sem rád že laconi na nás nezanevře to by mrzelo dvojnásob :oops:
:silly:Obrázek
www.astra-g.cz BAD TOYS FOR FAT BOYS
www.cartechgroup.cz Vše pro vaší káru
www.autovit.cz Servis vozidel opel

Wilda

Příspěvek od Wilda »

Recenze je to pekna..............skoda ho :( ale vzpominky zustanou :oops:

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

pěkný článek 8)

Příspěvek od Eiffel »

Auta je mi líto. Fakt si to ještě nechceš rozmyslet? Myslíš, že by ta investice byla tak velká?
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Uživatelský avatar
Eiffel
Moderátor
Příspěvky: 5541
Registrován: 13 říj 2004 10:14
Bydliště: Hodně nestálé Anamnéza: Magor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eiffel »

takež je na vrakáči? Tak to teda už nic :(
Cadillac seville V8 4.6 :D
zatím ještě žiju...

Rudi
Moderátor
Příspěvky: 11957
Registrován: 22 srp 2004 13:03
Bydliště: OK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudi »

:( :cry: je ho škoda :ja_nic: ale napsaný to máš fakt pěkně 8) zlámat ruce by bylo málo, rovnou bych je těm kreténům uřízl :x
VW - Very Wonderful
ALUSADY.CZ - originální alu kola na Váš vůz
Dovoz vozidel, odtahy z celé EU, STK

BooM
Příspěvky: 975
Registrován: 31 kvě 2004 17:39
Bydliště: Zábřeh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BooM »

nejsem spisovatel a nevim co mam rict, aby to nevyznelo blbe, kazdopadne mi je toho auta lito, ale to uz si slysel od vsech, a myslim, ze na tomdle foru ani neni nikdo, komu to je uplne putna....todle neni strata jen tvoje, ale celyho "zdraveho jadra" fora....
Looking for some car....

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

ted kdyz kazdy pise jak by pomohl,myslim si ze je na case sehnat nejaky pekny vozitko pro Laconiho.At je ten svet zase o neco lepsi

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

SkejT píše:ted kdyz kazdy pise jak by pomohl,myslim si ze je na case sehnat nejaky pekny vozitko pro Laconiho.At je ten svet zase o neco lepsi
Já už něco vyhlídlého mám :wink:

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

Laconi píše:
SkejT píše:ted kdyz kazdy pise jak by pomohl,myslim si ze je na case sehnat nejaky pekny vozitko pro Laconiho.At je ten svet zase o neco lepsi
Já už něco vyhlídlého mám :wink:
prozrad?

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

SkejT píše:
Laconi píše:
SkejT píše:ted kdyz kazdy pise jak by pomohl,myslim si ze je na case sehnat nejaky pekny vozitko pro Laconiho.At je ten svet zase o neco lepsi
Já už něco vyhlídlého mám :wink:
prozrad?
:|

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

narazil jsem na Pegueot 205 GTI.... cena cca. 12 tis.

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

asi toto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
amogh
Příspěvky: 5563
Registrován: 19 úno 2004 15:41
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od amogh »

super, precetl jsem clanek prave ted do posledniho puntiku


je to skoda, vecna skoda

pamatuju si jak jsem u lavy ve vyprodeji a psal hend laconimu ze jsou v jeho rozteci a ze by auticku urcite sluseli

nakonec mozna prave kola byla duvodem proc auto bylo ukradeno :-(

jinak laconi moc se etsim na tve dalsi autí :-) a at ti prinese vice stesti
Touran BMM

Jergi
Příspěvky: 3513
Registrován: 05 úno 2004 20:30
Bydliště: Praha/Káraný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jergi »

Tak Laconi zjevně neni první ani poslední tady u nás na sídlišti,a si tu řádí nějakej gang....každej den, okolo třetí ráno tady někde houká nějakej alarm, u nás v ulici ukradli už jedno Fáčko a jednu Fabku chtěli včera večer ukrást, ale nepovedlo se....o kousek dál zase stál černej Golf I s docela pěknejma litáčema a novym audiem....dneska jsem šel domů a koukám Golf má rozmlácený okno, vytrhaný repráky, rádio, volant pryč a ležel na zemi bez kol....fakt mě serou, policajtů tady máme jak naseto a než aby něco řešili, tak seděj na prdeli v kanclu.... :-( Upřímně řečeno, teď bych si moch našetřit na kola, ale já je v nynější situaci ani nechci, nerad bych taky přišel o káru, to bych se asi zbláznil.... Než se tot ady v okolí neuklidní, tak mám prostě strach....
VW Vento 1.9 TD
VW Passat 1.9 TDi

SkejT
Příspěvky: 1823
Registrován: 11 bře 2005 06:36

Příspěvek od SkejT »

ani se ti nedivim,ze mas strach.To po teto zkusenosti ma strach uz kazdy

Uživatelský avatar
OXiDE.cz
Příspěvky: 421
Registrován: 24 bře 2005 09:22
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OXiDE.cz »

Laconi píše:Jo ještě tam chybí to že se auto našlo rozebraný a dneska se odvezlo na vrakáč Mitsubishi kde mu bude líp než někde ve křoví...

Tu recenzi sem miloshoi posílal ještě než se našlo :?:
Hmm, tak to je škoda. To by mě nas*alo víc než kdyby se to auto nenašlo (byla by šance že s nim aspoň někdo jezdí) takhle na vrakáči .... :cry: :cry: :cry: to se nedělá. Je to sprostý vůči pečlivýmu majiteli. Až budeš mít novou kárku, tak se pochlub, sem zvědavej :wink:
Felda forever

Uživatelský avatar
dynomax
Příspěvky: 236
Registrován: 13 led 2005 03:16
Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dynomax »

je mi opravdu lito jak to dopadlo, vim jaka je to zlost a beznadej, memu bratrovi jsem pujcil na prvni starsi hondu , polovinu si nasetril sam, rok byl doma zavreny , skoro nikde nechodil, aby moc neutratil,chystal jsem se mu tam nahazet kupu zajimavych veci, ale nedoslo k tomu ,po trech mesicich mu ji hned ukradli v Praze a skoncila asi nekde na vrakaci
www.sportovniautodoplnky.cz - prodej sportovních autodoplňků, dovoz tuningových dílů z USA

Odpovědět

Zpět na „Showroom“