oživení původního laku - čím?

Vše o mytí a leštění exteriéru, kol, interiéru - vůních do auta a autokosmetice.

Moderátoři: Bohuš, Kane13

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

nevim co myslis tim rozlisenim, jinak lak je tak na pul dne, jinak kdyz se dela komplet, rano to das o druhej den rano odjizdis! je to hotovy uz vecer, ale prez noc to dosicha a rano se dodelavaj okna, pac jak to schne, tak se to mlzi! a je mozny, ze treba vyleze nejakej flicek, tak se to doladi! ale jestli mas teplou garaz, muzes si to vzit i vecer!

Uživatelský avatar
xenon04
Příspěvky: 610
Registrován: 28 led 2005 15:28
Bydliště: Teplice, CZE
Kontaktovat uživatele:

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od xenon04 »

v podstatě jsi mi na to rozlišení odpověděl :wink:
myslel jsem tím na jak dlouho je jenom rozleštění laku a na jak dlouho je to rozleštění + čištění interiéru a motoru
dík
HONDA Civic Sedan - 1.5 VTEC TURBO MT

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

jo a motor mejem bez objednani na pockani :lol:

pokorneo
Příspěvky: 1517
Registrován: 19 pro 2004 13:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od pokorneo »

hoši potřeboval bych poradit jestly neznáte někoho kdo by rozleštil metlu, ťukance na haubně a vyčistil inťas v Praze... díky
Pravé tajemství života je hledání dokonalého auta .

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od Fazeey »

mě by zajímalo jak dostat z auta lehký škrábance a oděrky.. auto je v černý metle a je na tom hned vše vidět, i lehká oděrka od keře.. bral jsem celý auto černym Turtle waxem, na ty větší oděrky nulovej účinek, na ty lehký to pomáhá, ale po pár umytí to leze z těch rejh ven a je to zas vidět.. taky mam problém že po pár umytí ten vyleštěnej lak brutál zmatní, vodu tahám dolů s takovou tou japonskou "chamois", pěkně to vysuší ale jestli to třeba nezanechává nějakou stopu...
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Uživatelský avatar
Laconi
Příspěvky: 5529
Registrován: 05 úno 2004 20:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laconi »

Nemáte s tim driftovat po mělníku to pak přibejvaj oděrky o svodidla atd. no :D

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

no nechci zklamat, ale ty oderky od sutru nezmizi, kort na metle, tam to zustane, akorat se to da zaretusovat nejakou pigmentovou tuzkou, ale budu uprimnej,je to vse jen na chvili jinak cerna barva na rozlesteni je nejhorsi, musi se to delat ruco a ne strojem! protoze v ty cerny jsou pak videt tzv. cedecka, proste na slunicku je videt ty tahy ty lesticky, takovy jakoby kolecka :roll: a jestli je tam nejakej vetsi skrabanec, zajet do jakovny a tam si s tim poradi, nemuslim ze to prestrikaj, ale jde to jakoby zasteteckuvat a pak smirkem pod vodou odlestit a pak prelestit cely auto a bude to supr

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fazeey »

máca píše:no nechci zklamat, ale ty oderky od sutru nezmizi, kort na metle, tam to zustane, akorat se to da zaretusovat nejakou pigmentovou tuzkou, ale budu uprimnej,je to vse jen na chvili jinak cerna barva na rozlesteni je nejhorsi, musi se to delat ruco a ne strojem! protoze v ty cerny jsou pak videt tzv. cedecka, proste na slunicku je videt ty tahy ty lesticky, takovy jakoby kolecka :roll: a jestli je tam nejakej vetsi skrabanec, zajet do jakovny a tam si s tim poradi, nemuslim ze to prestrikaj, ale jde to jakoby zasteteckuvat a pak smirkem pod vodou odlestit a pak prelestit cely auto a bude to supr
jasně předek ten necham na jaře přelakovat (je to dost potlučený a po zimě bude ještě víc), ale spíš mi šlo o takový ty oderky když třeba jouda u kauflandu mi bouchne do toho dveřma, občas se někdou opře o blatouch, naraznik atd.. každej tejden nacházim něco, prostě hrůza, neska jsem leštil škrabance na blatníku od nějakýho psa.. takže černá metla leštičkou vůbec jen rukama jo? to je pěkná makačka
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejv »

Fazeey píše:
máca píše:no nechci zklamat, ale ty oderky od sutru nezmizi, kort na metle, tam to zustane, akorat se to da zaretusovat nejakou pigmentovou tuzkou, ale budu uprimnej,je to vse jen na chvili jinak cerna barva na rozlesteni je nejhorsi, musi se to delat ruco a ne strojem! protoze v ty cerny jsou pak videt tzv. cedecka, proste na slunicku je videt ty tahy ty lesticky, takovy jakoby kolecka :roll: a jestli je tam nejakej vetsi skrabanec, zajet do jakovny a tam si s tim poradi, nemuslim ze to prestrikaj, ale jde to jakoby zasteteckuvat a pak smirkem pod vodou odlestit a pak prelestit cely auto a bude to supr
jasně předek ten necham na jaře přelakovat (je to dost potlučený a po zimě bude ještě víc), ale spíš mi šlo o takový ty oderky když třeba jouda u kauflandu mi bouchne do toho dveřma, občas se někdou opře o blatouch, naraznik atd.. každej tejden nacházim něco, prostě hrůza, neska jsem leštil škrabance na blatníku od nějakýho psa.. takže černá metla leštičkou vůbec jen rukama jo? to je pěkná makačka
nn nejhorší barva není černá metla,ale tmavě modrá hlubiná modř jako mám já.... strojem lze vyleštit..záleží ale na tom jaký kotouček se použije a jaká leštící pasta! Já to leštil pastou 3M a leštičkou a spoustu ošklivých šrámu zmizela.já to hlavně leštil aby zmizely rejpance(cedéčka) po myčce :roll: nechápu jak někdo může jezdit do myčky s kartáčema.... teď z¨5. cedečka zmizeli a krásně se to leskne....ta pasta se dělá buď na ruční leštění nebo na strojní, nevýhoda je že se dělá pouze v 1L balení a stojí 1000kč. ps kapoty sem dělal strojně a blatníky a ty menší plochy ručně a ani sem se moc nenadřel..jde to opravdu skvěle 8)
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

knorr
Příspěvky: 43
Registrován: 22 čer 2006 22:14

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od knorr »

no ja by som povedal dat profesionálne prelestit strojom ja som to lestil uz fakt hocičím a nakoniec som sa rozhodol to dat raidne spravit celé auto tak 3000 sk ale je to stále nie ako to ručné leštenie kua

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

my delame s vecma o riwaxu a ty delaj i lestenku prave na tmavy auta i s cernym pigmentem a 1 litr stoji okolo 400 a je to kvalitni stejne jak to 3M! ale cena tretinova, jinak my rozlestujeme auta strojove a stoji to u nas 1000 kc i s uctem! ale k ty cerny sem rekl svy, je fakt, ze to auto prokoukne jak svine,ale zase nebudu nekomu veset buliky na nos a slibovat nemozne :lol:

Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 1152
Registrován: 18 úno 2005 14:42
Bydliště: Hradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejv »

však je jasný že jenom přeleštěním z toho neuděláš auto polaku :lol: já sem s tím 3Memkem spokojenej a nedám na něj dopustit...toho riwaxe bych musel vidět v akci :wink: znám spoustu firem co slibuje slibuje..a pak aby se z toho člověk pos.....
.....::::Š110R::::......74
ex: uz moc aut mi proslo pazourama..se snad ani neda spocitat
aktuální: VW Passat B5 +mrdinka na skákání a prodej

Nissan Patrol W160 3,3D(SD33)-No turbo, No Brakes
Kdo nespí.....NEZASPÍ !!!

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

mam ti tam poslat agnta od riwaxu :lol: ne, nic ti nevnucuju, taky sem zkousel to 3m a pak sem presel k tomu riwaxu, je to fakt ta sama kvalita a za uplne jinou cenu.....a v tom mnozstvi aut co udelam je to znacny rozdil v nakladech

Uživatelský avatar
GTE
Příspěvky: 51
Registrován: 26 črc 2004 10:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od GTE »

Je ten Riwax fakt dobrý? Já používám šampón od Sonaxu, pak navoskuju auto od Turtle Wax. Nechával jsem si kompletně "přebrousit" (prostě oživit lak) a výsledek byl fakt super, ale nevydrží to moc dlouho. Navíc na černé barvě. Když bych teda chtěl vyzkoušet prostředky od Riwaxu, tak co mám koupit?
Renault 5 GTE, Alfa Romeo 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

hele ja v pondeli domluvim at se tu stavi na foru ten kluk co ten riwax dela a on vam rekne co a jak, jinak jestli se vas sejde vic, muzem domluvit nejakou predvadecku a tam si pak nakoupite co budete chti :lol: ale zase nepoperte kdo da svy auto zadara prelestit :lol:

Uživatelský avatar
BALI
Příspěvky: 4386
Registrován: 25 led 2006 18:27
Bydliště: u máci

Příspěvek od BALI »

máca píše:hele ja v pondeli domluvim at se tu stavi na foru ten kluk co ten riwax dela a on vam rekne co a jak, jinak jestli se vas sejde vic, muzem domluvit nejakou predvadecku a tam si pak nakoupite co budete chti :lol: ale zase nepoperte kdo da svy auto zadara prelestit :lol:
vzhledem k tomu,že jsem tvůj velmi dobrý známý se oni prát nebudou :lol: :lol: :lol: a leštit se bude na předváděčce Favorit :lol: :lol: :lol: jinak nějakou "leštěnku" taky shánim,tak předváděčka by se hodila 8)
VW Touran '08 DSG
BMW E10 '02
Seat Cordoba SDI
NÁHRADNÍ DÍLY, DIAGNOSTIKA, PNEUSERVIS, AUTOSERVIS. STK, DOVOZ AUT - MOST 777525325

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Příspěvek od máca »

BALI píše:
máca píše:hele ja v pondeli domluvim at se tu stavi na foru ten kluk co ten riwax dela a on vam rekne co a jak, jinak jestli se vas sejde vic, muzem domluvit nejakou predvadecku a tam si pak nakoupite co budete chti :lol: ale zase nepoperte kdo da svy auto zadara prelestit :lol:
vzhledem k tomu,že jsem tvůj velmi dobrý známý se oni prát nebudou :lol: :lol: :lol: a leštit se bude na předváděčce Favorit :lol: :lol: :lol: jinak nějakou "leštěnku" taky shánim,tak předváděčka by se hodila 8)
nic proti bali, ale na bily barve neni tolik vydet ze je to vylesteny, nejlepsi je to na cerveny, modry...paselce

Uživatelský avatar
BALI
Příspěvky: 4386
Registrován: 25 led 2006 18:27
Bydliště: u máci

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od BALI »

to je jedno :lol: u mě to vidět bude... po dnešní jízdě Praha a z5 je to jako prase :lol:
VW Touran '08 DSG
BMW E10 '02
Seat Cordoba SDI
NÁHRADNÍ DÍLY, DIAGNOSTIKA, PNEUSERVIS, AUTOSERVIS. STK, DOVOZ AUT - MOST 777525325

Uživatelský avatar
Ivan Kuda
Příspěvky: 38
Registrován: 08 led 2006 12:40
Bydliště: MOST a dost
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Kuda »

máca píše:
BALI píše:
máca píše:hele ja v pondeli domluvim at se tu stavi na foru ten kluk co ten riwax dela a on vam rekne co a jak, jinak jestli se vas sejde vic, muzem domluvit nejakou predvadecku a tam si pak nakoupite co budete chti :lol: ale zase nepoperte kdo da svy auto zadara prelestit :lol:
vzhledem k tomu,že jsem tvůj velmi dobrý známý se oni prát nebudou :lol: :lol: :lol: a leštit se bude na předváděčce Favorit :lol: :lol: :lol: jinak nějakou "leštěnku" taky shánim,tak předváděčka by se hodila 8)
nic proti bali, ale na bily barve neni tolik vydet ze je to vylesteny, nejlepsi je to na cerveny, modry...paselce
Ahoj Máco. Tak něco podniknem. Ukážem jim novou řadu RX. Jinak na metlu tam mám ještě něco. Je to RX06 Polish. Tak ti to předvedu. :?:
hodně kilometrů bez nehod

Uživatelský avatar
Fazeey
Příspěvky: 4726
Registrován: 09 bře 2004 17:06
Bydliště: nýr da Melnik sidé
Kontaktovat uživatele:

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od Fazeey »

tim strojovym přeleštěním myslíte tu leštičku co vypadá jak flexa?
V8 fbiturbu fautomatu hrabeto žeretojakkokot if ekomodu

Uživatelský avatar
máca
Příspěvky: 2415
Registrován: 18 úno 2006 01:20
Bydliště: mostecko

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od máca »

Fazeey píše:tim strojovym přeleštěním myslíte tu leštičku co vypadá jak flexa?
jo to je ono! :lol: akorat ze to ma trochu jiny otacky a vahu ale v podstate je to flexa s potencimetrem

Uživatelský avatar
xenon04
Příspěvky: 610
Registrován: 28 led 2005 15:28
Bydliště: Teplice, CZE
Kontaktovat uživatele:

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od xenon04 »

máca píše:
BALI píše:
máca píše:hele ja v pondeli domluvim at se tu stavi na foru ten kluk co ten riwax dela a on vam rekne co a jak, jinak jestli se vas sejde vic, muzem domluvit nejakou predvadecku a tam si pak nakoupite co budete chti :lol: ale zase nepoperte kdo da svy auto zadara prelestit :lol:
vzhledem k tomu,že jsem tvůj velmi dobrý známý se oni prát nebudou :lol: :lol: :lol: a leštit se bude na předváděčce Favorit :lol: :lol: :lol: jinak nějakou "leštěnku" taky shánim,tak předváděčka by se hodila 8)
nic proti bali, ale na bily barve neni tolik vydet ze je to vylesteny, nejlepsi je to na cerveny, modry...paselce
hlásim se dobrovolně :D ještě jsem to pořád nevyřešil
ne vážně, klidně to i zaplatim, už je to akutní....
ale problém s časem a myslim, že by bylo dobrý, kdyby jste se na to nejdřív mrkli... je to fakt tragedie :roll: hlavně kapota, blatníky, střecha, dveře
Obrázek
HONDA Civic Sedan - 1.5 VTEC TURBO MT

Uživatelský avatar
Ivan Kuda
Příspěvky: 38
Registrován: 08 led 2006 12:40
Bydliště: MOST a dost
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Kuda »

no musí se použít brusná pasta a leštička se středně tvrdým kotoučem. Pak se na to natře vosk. Zkusit se má všechno 8)
Přílohy
riwax_polisher_komplett.jpg
riwax_polisher_komplett.jpg (34.47 KiB) Zobrazeno 7758 x
hodně kilometrů bez nehod

Uživatelský avatar
vojtoslav14
Příspěvky: 5
Registrován: 19 říj 2010 15:34

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od vojtoslav14 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli se dá barva rozleštit bez leštičky, třeba nějakym hadrem nebo houbičkou :D . Mám vzadu křídlo a pod nim je barva vybledlá a leštičkou se tam přes to křídlo nedostanu :D

VWshop.cz
Příspěvky: 143
Registrován: 30 led 2013 10:47

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od VWshop.cz »

vojtoslav14 píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli se dá barva rozleštit bez leštičky, třeba nějakym hadrem nebo houbičkou :D . Mám vzadu křídlo a pod nim je barva vybledlá a leštičkou se tam přes to křídlo nedostanu :D

Trvá to trvá a není to pořádně. Ono to vcelku trvá a kvalitní postup má několik brusných kroků.
Ale prodávají se i prostředky na ruční leštění, ale co jsem od koho slyšel, tak to moc nejde.
Jezdíš Volkswagenem a neznáš VWshop.cz? Chyba chyba chychaa..

Uživatelský avatar
vojtoslav14
Příspěvky: 5
Registrován: 19 říj 2010 15:34

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od vojtoslav14 »

A můžeš mi sem prosiim hodit odkaz na nějakej ten prostředek pro ruční leštění ? Něco jsem zkoušel hleda, ale moc se v tom nevyznám :?

Uživatelský avatar
martin51253
Příspěvky: 354
Registrován: 12 úno 2012 11:32
Bydliště: Turnov

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od martin51253 »

vojtoslav14 píše:A můžeš mi sem prosiim hodit odkaz na nějakej ten prostředek pro ruční leštění ? Něco jsem zkoušel hleda, ale moc se v tom nevyznám :?
když se leští auto je pár míst kam se s leštičkou nedá dostat (prohlubně u klik dveří a pod...) dá se to udělat ručně ikdyž výsledek není jako u strojního přeleštění,nebo renovace.
http://www.detailingshop.cz/lesteni/32- ... 207ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Leštění a renovace laku
https://www.facebook.com/elitautodetail

http://www.detailingpro.cz/
Elite Auto Detail

Uživatelský avatar
Ramir
Příspěvky: 185
Registrován: 16 led 2012 19:09
Bydliště: Ostrava

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od Ramir »

Já používám 3M nějaké fotky,co jsme dělali známym. http://amirmps.rajce.idnes.cz/Lesteni" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vojtoslav14
Příspěvky: 5
Registrován: 19 říj 2010 15:34

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od vojtoslav14 »

Ramir píše:Já používám 3M nějaké fotky,co jsme dělali známym. http://amirmps.rajce.idnes.cz/Lesteni" onclick="window.open(this.href);return false;
Tyjo to vypadá hodně dobře ;) , to je ta brusná modelína ? Můžeš prosím napsat jak se to přesně jmenuje ?

Uživatelský avatar
Ramir
Příspěvky: 185
Registrován: 16 led 2012 19:09
Bydliště: Ostrava

Re: oživení původního laku - čím?

Příspěvek od Ramir »

Je to CLAY

Odpovědět

Zpět na „Detailing - mytí vozů“