Brzdy

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
bóďa
Příspěvky: 2337
Registrován: 12 pro 2005 19:05
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od bóďa »

a to se jako chlubíš?? vrahu.. :(
Přílohy
P1030760.JPG
3x Renault Safrane Hartge Biturbo

Uživatelský avatar
crazyape
Příspěvky: 1610
Registrován: 25 říj 2005 20:55
Bydliště: doma

Re: Brzdy

Příspěvek od crazyape »

tom406 píše:
Tom_ píše:nevíte kde se dájí koupit Cunifer trubky o průměru 8mm a metráži cca 7m ?Chci to použít na nové palivové vedení
SZ
Mohl by prosím někdo poradit kde sehnat 4,75? Nikde jsem se po tom nedopátral....a ještě jeden dotaz, jde na tom udělat pertlovaní lehce s klasickou malou pertlovačkou nebo musím mít nějakou profi jako na klasické potrubí?

Díky

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Tom_ »

8mm jsem kupoval na palivo a 4,75 nebo tak nejak jsem kupoval na brzdy a to vse na http://www.karban.info" onclick="window.open(this.href);return false; a spokojenost. Jinak staci obyc pertlovacka a da se tim udelat i ty brzdove....Brzy se tam opet chystam,potrebuju koupit jeste brzdove trubky na predni cast vozu od ABS k Phersnum....
Audi Coupe Quattro

Kulisek
Příspěvky: 366
Registrován: 29 bře 2008 22:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Kulisek »

Gooder píše:Kulisek: Až budu mít auto po technické stránce v pořádku, tak bych rád na okruh. Samozřejmě koukám na velikost pístků a jejich plochu. Pokud bych zvětšil plochu vpředu, stejně tak chci v tomhle poměru upravit zadek. Případně koukám po třmenech s malými pístky(konkrétně zadky z Porsche 996 mají malé pístky a jsou ozkoušené). Vím, že to není jen výměna třmenů :wink:
Jasně já jsem stará škola kdy nebylo z čeho vybírat tak se vymýšlelo kde co. No a dnes je všeho moc, ale používá se to na něco jíného.. No jo roky přibývají a myšlení se mění, ale nebojte taky ladím brzdy a podvozek na svém autě, ale po svém co jde vyrobit tak vyrobim :D
Zakázková výroba na CNC strojích výroba různých držáků adaptérů podložek a provádím různé úpravy dílů mrkněte na foto

http://petjess.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Venca Brody
Příspěvky: 3338
Registrován: 09 črc 2006 18:04
Bydliště: jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Venca Brody »

Kluci, vyměnil jsem brzdy na autě, předek komplet TRW a zadek jsou kotouče brrembo a desky texar nebo jak se jmenujou. Prvních cca500-700km jsem je zvolna zajížděl, žádné hamtání na pedál atd.. Momentálně už na nich mám asi 2tis km a začali mi pískat.. Nevíte jestli jim dát ještě nějak po krku nebo se srovnají časem? Popravdě ani nevím jaký pískaj, ale předpokládám, že asi ty bremba na zadku.. Jelikož jsem o nich čet, že pískaj rády.. :-D
Navíc táta má trw komplet na autě a v pohodě..
EX citroen saxo 1,4vts,. EX bmw e36 316i,. EX BMW e36 328 iT,. EX Golf III 1,8i, OOOO A4b5 avant 1,9TDI, BMW e36 316i compakt
A teď jedna merdka OOOO A6C5 avant 2,8i quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Mě pískají kotouče MDc s deskami ATE fest, s deskami BDP pískají zcela výjimečně a malinko..... Asi ty komponenty dobře "nespolupracují".
Možná to ale může být úplně něčím jiným :D tohle jsou jenom moje poznatky...
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Venca Brody
Příspěvky: 3338
Registrován: 09 črc 2006 18:04
Bydliště: jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Venca Brody »

Nepískají pořád. Při jemnějším dobržďování se neozvou, ale jak potřebuju zpomalit z cca 100km/h na 50km/h tak se ozvou krásně no :-D Zase jsem čet, že někomu takto nějak pískali bremba, tak po zajetí jim dal kouř a od té doby měl klid.
Jinak dosedací plochy na třmenech byly obroušené, aby destička volně chodila a stříknuté tou měděnou pastou, či co to je. Takže vyset určitě nezůstávají.
EX citroen saxo 1,4vts,. EX bmw e36 316i,. EX BMW e36 328 iT,. EX Golf III 1,8i, OOOO A4b5 avant 1,9TDI, BMW e36 316i compakt
A teď jedna merdka OOOO A6C5 avant 2,8i quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Mě ty ATE pískají právě zase jenom při jemném dobržďování, když tomu víš šlápnu, tak skoro nepískají a když je pořádně zahřeju, tak jsou úplně potichu :D a vyzznej se v tom.... :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Venca Brody
Příspěvky: 3338
Registrován: 09 črc 2006 18:04
Bydliště: jižní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Venca Brody »

jj je to děs. Dneska jsem zastavoval u penny takovým způsobem, že celej parking se ohlížel co to přijelo za plečku :oops: :lol:
Nicméně jsem po zastavení doma zkoušel přeměřit teploty na kolech, jelikož na kotouč se nedostanu kvůli kolum které mám. spek Takže zhruba ve stejném místě na všech kolech jsem přeměřil. Předek +-50°C zadek +-40°C Podotýkám, že se jedná o teplotu disku. :wink: Takže předpokládám, že destičky vyset nezůstávají. 8) Hold je musim zajet trošku razantněji.. :lol:
EX citroen saxo 1,4vts,. EX bmw e36 316i,. EX BMW e36 328 iT,. EX Golf III 1,8i, OOOO A4b5 avant 1,9TDI, BMW e36 316i compakt
A teď jedna merdka OOOO A6C5 avant 2,8i quattro

Uživatelský avatar
EVR
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2012 17:45
Bydliště: Praha 5 Zličín

Re: Brzdy

Příspěvek od EVR »

Hledám někoho na případnou výměnu kotoučů a destiček na 206 cc, nejlépe v okolí Prahy 5 a Prahy západu. Po konzultaci by byly brzdy objednány a vyměněny. Hledám někoho spolehlivého, jelikož po výměně ramena přední nápravy, seřízení geometrie nápravy a výměně pneu mi začalo po cca 2 dnech po opravě něco křupat v v okolí brzdy. Myslím, že je na ní něco špatně. Na dílně jsem se ještě dívali na brzdy a bylo mi řečeno, že jsou v naprostém pořádku a že je není zatím ještě třeba měnit. A ejhle- 2 dny a je něco špatně. Kdo by měl zájem, dejte mi prosím vědět do zprav. Prosím o orientační cenu výměny a kontroly. Potřebuji opravit do konce příštího týdne.

Díky moc.

Uživatelský avatar
NeviM
Příspěvky: 1146
Registrován: 12 pro 2005 15:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od NeviM »

To krupani s brzdama nema nic spolecnyho, maximalne tak eventuelne pojebany ulozeni trmenu by mohlo neco takovyho pusobit, ale rozhodne ne desky nebo kotouce. Podle tvyho popisu tam nejspis neco neutahli a povolilo se to - rameno, nekterej cep, brzdovej trmen, tezko rict..
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Tom_ »

Jaky desticky doporucite? Rozhoduji se mezi

EBC Yellow stuff (3 500 kč ebcbrake.cz)

FERODO DS PERFORMANCE (2500 autodily.cz) Sice se v tom oznaceni Feroda az tak nevyznam, vim, ze kdysi byly 2500 a 3000

Hawk Performance Plus (zatim nevim jak jsou u nas cenove dostupne,pokud vubec jsou)


Diky
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od JRD McLAREN »

Black Diamond .. ??
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Desky od EBC jsou nic moc. Z těch Tvých lidi dost chválí Ferodo DS2500. Prý dobře fungují i s EBC TurboGroove ;)

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Black Diamond 8)
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Tom_ »

jaká směs těch Black Diamond a za kolik?
Audi Coupe Quattro

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Napiš Liborovi, on ti poradí/objedná, už přesně nevím jak se ty směsi označovaly. Ale cenově vycházely hodně dobře, jenom poštovné z UK není zadarmo, ale aji tak to bylo v klidu
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Taboo
Příspěvky: 2759
Registrován: 26 lis 2004 18:27
Bydliště: Des Moines, IA, USA

Re: Brzdy

Příspěvek od Taboo »

Smazano
IQ stylingem nenahradis.

Lukinho
Příspěvky: 2445
Registrován: 10 kvě 2012 16:08

Re: Brzdy

Příspěvek od Lukinho »

A co treba takovy F. DS 1.11?

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Nevíte někdo, jestli je použitelný třmen z brzd 330x32mm na 312x28mm? Jde mi o tloušťku kotouče. Nevím, jestli potom nevyleze pístek moc ven, až se budou desky sjíždět.

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od tom406 »

Dostali se mi do ruky brzdiče nejmenovaného českého výrobce. Po rozebrání a pískování jsem se nestačil divit. Jestli toto má někdo na autě tak je sebevrah. http://filigran.rajce.idnes.cz/brzdy_md_components" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Goldies »

no ty vole... jako homemade asi jo, ale tohle od profiku?! renovovalo se to vubec?
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

tom406
Příspěvky: 574
Registrován: 12 čer 2007 17:00
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od tom406 »

Goldies píše:no ty vole... jako homemade asi jo, ale tohle od profiku?! renovovalo se to vubec?
klient byl upozorněn a před koupí to už jezdilo, tak že udělám vše pro to aby to fungovalo, ale s tím odlitkem nenadělám nic. To ani nezvodí jako dural ale jako obyč měkký hliník. Závity pro odvzdušňováky se musí vyvložkovat. Jinak ten stejný výrobce dodal do vlastních brzdičů opravnou sadu s pístkama a čtvercové standartní těsnění nahradil O kroužky a prý že to bude těsnit. No nevím čtvercové zápichy a v nich O kroužky. Ještě podotknu, že všechny ty porézní místa byli pod původním lakem zamaskovány silikonem a zbytek zaleté barvou.

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od JRD McLAREN »

..kur\/a..
jak dobre ze som ty moje nakoniec predal...

aj ked tie mali ako povrchovu upravu elox..
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Brzdy

Příspěvek od Beaver »

Však to jsou ty slavné brzdy co prodává Miguel :lol: A mimochodem... http://www.mdcomponents.wbs.cz/Dalsi-ne ... znici.html
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
Goldies
Příspěvky: 2701
Registrován: 04 čer 2004 06:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Goldies »

A ja si nemohl vzpomenout kdo je tady tak vychvaloval :-D
Japonci na konci
Nissan Pathfinder - jen tak na práci
Honda Civic 8g 1.8 V-tec - jen tak pro ženu
Toyota MR2 ZZW30 2ZZ - jen tak pro radost
Yamaha Majesty 250 - jen tak na lítačku

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Já někdy někde něco psal o třmenech od MDc ? :? Že o tom nevím....
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 6553
Registrován: 17 srp 2004 09:01

Re: Brzdy

Příspěvek od Beaver »

Nevadí, podle těch referencí stojí za prd i ty kotouče 8)
Toyota Supra 2.5 twin turbo (208 kW/360 Nm)
Lexus RX400h 3.3 VVTi '06 (205 kW/418 Nm)
Toyota RAV4 2.5 Hybrid '16 (114 kW/213 Nm)
Lexus IS200 2.0 VVTi (115 kW/200 Nm)
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"

Uživatelský avatar
LiberaleMiguel2
Příspěvky: 3841
Registrován: 22 říj 2013 17:21

Re: Brzdy

Příspěvek od LiberaleMiguel2 »

Jo, jeden kotouč na kámošově se začal povolovat. Kábrt poradil co s tím, poslal novou sadu šroubů.atd na smontování(zdarma), oprava u soustružníka za 300kč. Jezdí, funguje. S deskami Black Diamond ani nepíská

Edit: Tohle zacházení snášejí celkem běžně https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... kwKDnCYAY4" onclick="window.open(this.href);return false;
Ty příspěvky na fórech jsou už taky 4 roky staré, asi to od té doby vychytal :D
JSEM ZPÁTKY NA SVÉM PŮVODNÍM PROFILU, TAKŽE COKOLIV PIŠTE NA LiberaleMiguel (bez dvojky)

Spaceman22
Příspěvky: 7
Registrován: 28 říj 2015 21:00

Re: Brzdy

Příspěvek od Spaceman22 »

Zdar lidi nevíte ze kterého auta jsou tyhle brzdy ??
Přílohy
brzdy.jpg

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“