Brzdy

Nápravy, podvozky, snižování, brzdy, řízení - vše kolem náprav a brzd

Moderátoři: Fáboš, Bohuš, Kane13, Ritchma

Odpovědět
Uživatelský avatar
pufko
Příspěvky: 719
Registrován: 24 pro 2009 23:17

Re: Brzdy

Příspěvek od pufko »

Gooder píše:Nemáte někdo zkušenost s EBC Redstuff? Mám kotouče 312mm Tarox G88 a zmíněné desky a po dvou kolech v Mostě je cítit vadnutí brzd. Přemýšlel jsem, jestli by nepomohlo je vyměnit za DS2500. Co myslíte? Nebo jiné možnosti:

Další volba je výměna za 323mm kotouče a 4pístky Brembo, bohužel na současné OZ Superleggera by byly potřeba 5mm podložky. Což asi není ideální.

Bez podložek by pasovaly dvoupístky s kotoučem 334mm. Ale kotouč 334mm váží 16kg (současný 8kg) a třmen 5kg (současný 3kg). Takže navýšení neodpružené hmotnosti mi přijde velké i přes použití zmíněných kol.

Plocha pístků je víceméně stejná u všech třmenů. Brzdy pasují kus za kus.
Kedysi sa na Subaru klube riešili kotúče Tarox G88 a debata sa točila viacmenej o tom že sú to také štandardné kotúče za trojnásobnú cenu vhodné na použitie v bežnej premávke

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

Když jsem se o ně kdysi zajímal, tak vyloženě negativní recenze jsem na ně nečetl (čerpal jsem z Anglie). Oproti serii jsou rozhodně lepší, seriové brzdy tolik nevydržely, ale na okruhu jsem od nich čekal víc. Spíš než měnit např. za chválená Bremba (cena tak rozdílná nebude), lepší sehnat jiné kotouče?

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 4074
Registrován: 16 črc 2006 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od JRD McLAREN »

..skus najprf ine desky. ....
Člen Klubu Šlapacích Moskvičov
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu/

Gooder
Příspěvky: 2116
Registrován: 13 zář 2011 20:48
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Brzdy

Příspěvek od Gooder »

A máte nějaký tip, co zvolit? Zatím mě napadá DS2500 (3800Kč), DS3000 (5800Kč), Tarox Corsa (5500Kč), Black Diamond Predator (z Anglie 3000Kč) nebo Mintex 1144 (z Anglie cca 3500Kč)

Tom_
Moderátor
Příspěvky: 3732
Registrován: 05 srp 2005 14:31
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Tom_ »

Ja osobne chci jit do DS3000
Audi Coupe Quattro

Emanuel Bacigala
Příspěvky: 12
Registrován: 10 čer 2014 09:57

Re: Brzdy

Příspěvek od Emanuel Bacigala »

Myslím, že můj dotaz patří sem. Při upgrade brzd např. na 6 pístové. Jak zjistit další potřebné díly, Např.jaký použít brzdový válec, případně nádobku na brzd kapalinu atd....

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a brzdy“